Křížky pro trapné a jiné věci na blozích

27. prosince 2009 v 12:16 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Radši jsem zařadil tento článek do Popelnice...
Vždycky mě hrozně bavilo psát co všechno nechápu a nesnáším na ostatních blozích. Ono to je možná proto, že je to tak trochu pomlouvání. Ale já tím vlastně pouze píšu svůj názor. A na ten snad mám právo, nebo ne?
Chtěl bych to sepstat také z toho důvodu, že se právě nudím. No a taky, protože by mě zajímal váš názor.
  • Ze všeho nejhorší je kopírování. Jsou asi jen tři druhy blogujících. Ten první kopíruje všechno co se mu líbí od někoho jiného. Ten druhý je originální. A ten třetí je hrozný odpůrce, ale ze všeho zase dělá moc velkou vědu. Mě zase až tak kopírování nevadí, ale pokud hledám např.pixelky a na každé stránce najdu úplně ty samé je hrozné. Také hledám informace a všude najdu to samé. Tak by mě zajímalo k čemu to všechno vlastně je když na stovky (hlavně blozích) jsou stejné články. Těch originálních blogů je opravdu málo (z nyní 709 769 vytvořených blogů). A článku ještě míň (z nyní 25 529 300).

  • To co nechápu je to, že všechny dobré adresy jsou většinou zabrané, ale neaktivní někdy i několik let. Naštěstí v tomhle je blog dobrý. Stačí napsat na blog@blog.cz s tím, že byste chtěli adresu blogu, který je neaktivní (musí být alespoň šest měsíců neaktivní a 3 měsíce se nesmí přihlásit na blog.cz). A tak i chudý může přít k bohatství. Tak jsem vlastně i já přišel k této dobré adrese. Nějaký debil měl asi dva a půl roku neaktivní blog, kde měl/a asi tři články s jednou větou.
  • Dále nechápu seznamy blogů. Ale to viz. tento článek → odkaz
  • Holčičí blogy, to je zase jiná kapitola. Ti si kopírují různé obrázky atd. (myslím, že tzv. kusovky). Ale za to je radši nebudu odsuzovat. Aby mě pak neukřižovali.
  • Také tzv. black listy. Ty už se sice moc nepoužívají, ale co si pamatuju z mojeho druhého blogu tak jsem na něm měl kdysi jednu blogmasterku. Protože cosi udělala (to už si nepamatuju) tak jsem změnil heslo a chtěl jsem aby už nebyla blogmasterka na mojem dřívějším blogu. Ta se, ale naštvala. Lup a za asi den jsem byl v black listu, protože podle ní jsem jí ublížil. I takhle to může vypadat. Ale black list by měl být určen osobám, které nějak otravují blog. Např.píšou sprosté komentáře atd. Takový debilové pak mají vystavenou IP adresu atd. (a nevím jestli to není náhodou zakázané, protože je to zveřejňování určitých osob.údajů i když to určitě nechce oná osoba). Ještě jsou tam dost ostře odsouzeni a většinou pak mají bloklé IP a proto nemůžou už psát komentáře. Nevím proč je kolem těchto lidí takoví humbuk. Já prostě pokud se to opakuje zablokuju přístup a nikdo o tom neví. Prostě to nerozmazávám. Takový lidé jsou i v normálním životě. Vždycky byli, jsou i budou. Takže proč si kazit nervy?
  • Další věci, které jsou tak trochu ujeté jsou tzv. anti-blogy. Jsou proti určitým osobám a určitým blogům. Zaplňují místo na internetu a navíc jsou kolem toho taky dost velké hádky. Nakonec je stejně blog neaktivní a opět se dostáváme do situace neaktivního blogu s několika chudými článkami.
  • Také jsem si všiml hitovky (hlavně mezi sims blogy) mít víc jak jednoho blogmastera. Ne, že by mi to vadilo, ale ty názvy jako např. KM Team atd.(nyní se opět nechci nikoho dotknout a tento název nepopisuje žádné učité ani neurčité osoby ani nechce poškodit jejich možné majtele xD...) zní trochu divně. Samozdřejmě je to jeich věc, ale myslím si, že tak trochu kopírují (možná i záměrně) jeden sims blog Lovelysim. Pamatuju doby kdy vždycky když měl tento blog nový design všichni ostatní blogy si hned změnili design též. A většinou vytořili jakousi "odrůdu" toho designu Lovelysims. Což nevypadalo zrovna nejlíp.
    Ono celkově je vlastně kopírování a opičení po ostatních jedna velká kapitola, protože se vřdycky najde něco co má zase druhý a tak to pokračuje. Proto je opravdu těžké hledat originální kvalitní blogy.
Protože bych si rovzpoměl na dalších tisíce věcí radši jsem utnul psaní. Přeji všem i nadále příjemné protoží svátků. Prozatím se s vámi loučím...
 


Komentáře

1 Mattybo Mattybo | Web | 27. prosince 2009 v 19:45

Kopírování je hrozná věc. Když vidím, že někdo něco ode mě okopíroval, už se tomu jenom směju. Nemíním si kazit nervy nad takovými chudáky bez inspirace. Co mě ale dokáže dopálit je třeba fakt, že nedávno jsem si založil blog MFresh (který jsem už zrušil, z důvodu nedostatku času:D) a hned poté se u jednoho blogera objevila zpráva o DMagazínu (logo očividně úplně naprach podoboné tomu MFresh). No prostě nad tímto vždy jen zakroutím hlavou a dál to rači neřeším...

2 Vendee Vendee | Web | 17. května 2010 v 22:24

Hmm, o těch seznamech jsem moc neslyšela, ale zní to dost praštěně....black-listy a anti-blogy jdou taky mimo mě, kopírování - to je skutečně jedna veeeeelká kapitola, no a holčičí blogy? Trochu mě štvě, že holky tímhle kazí holčičí reputaci - člověk projde stovku těch jejich blogísQů a dojde k závěru, že holky jsou blbý....Ach jo, co je to dnes za svět?

Pěkně napsané :-)

3 Katsu! Katsu! | Web | 16. října 2010 v 23:49

Hezky shrnuto, když mi bylo tak deset, udělala jsem si "blogísek" a dělala jsem všechny věci, který dneska nenávidim.. bohdík, že mi to něáká holka, kterou jsem měla ve svym black listu :D smazala, dodnes netušim jak... :D Dala bych si facku za mojí minulost :D

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama