Konec vánočních prázdnin

3. ledna 2010 v 18:39 | Čivava |  Zápisník

Před skoro 2 týdny jsem psal nejnovější a nejposlednější článek z této rubriky, že právě začínají vánoční prázdniny. Dnes píše článek o konci prázdnin. Ani jsme se nenadáli a bylo po letních prázdninách . Začala škola, ale jak už to bývá na začátku škol.roku bývá hodně volna. Zanedlouho už byly tyto vánoční prázdniny. Byly Vánoce a opět to rychle uteklo. Za týden byl Silvestr (večer bylo všude dost ožralců) a za skoro 3 dny už končí prázdniny . Zanedlouho už bude konec 1.pol. a sním i vysvědčení. Už nyní nás čeká spoustu písemek a nevrlích učitelů, kteří se budou snažit dohnat učivo a známky .
Protože jsem vám nic do této rubriky Zápisník dlouho nic nepsal budu se snažit to trochu sepsat.

Na Vánoce jsme jako každý rok šli, jakmile jsme se zbudili na hřbitov. Uklidili jsme hroby naší rodiy. Po asi 14.hodině se začaly chystat řízky (kuřecí i vepřové). Obalili se a nakonec osmažili. Asi v 16:00 byl už slavnostně prostřený stůl a mi jsme začali jíst štědrovečerní večeři . Byla tradiční rybí polévka a jako hlavní chod řízky (jak už jsem psal dva druhy, kuřecí a vepřové) s bramborovým salátem . Ještě před tím jsme rychle (a tajně) dali dárky pod stromečeka aby moje tříletá sestra nic netušila . Jakmile jsme dojedli museli jsme udržet sestru u stolu. Já jsem "šel na WC". Protože jsme neměli zvonek musel jsem improvizovat. Nastavil jsem budík na mém mobilu o 4 min.dopředu. Našel jsem něco podobného zvonění. Jednu melodii od Sony Ericson . Mobil jsem tajně položil na stůl. Za necelé 4 minuty už mobil zvonil. Bohužel nešel moc slyšet (zřejmě špatně nastavená hlasitost). Znělo to jako ožralé hrající zvonečky, ale pořád lepší než nic . Všichni jsme se přesunuli do obyváku. Stomeček byl tak trochu nakřivo, kolik dárků bylo narvaných pod ním, ale po tmě se opravdu špatně dávají dárky. Dostal jsem toho docela hodně. Nakonec jsme jeli (museli) k bábině a dědovi. Nehchtěl jsem, protože začínal film Šťastný a veselý Madagascar . Takže jsem z toho viděl jen začátek jak k nim přistál (havaroval) tlustý americký Santa Claus a potom hov... Ještě musím dodat, že do nás babička narvala domácí tiramisu. Měl jsem trochu strach s těch vajíček, ale prý na to má odskoušený fígl a vajíčka jsou na 100% nezávadný. Dala to prý do vody (myslím ty vajíčka) a co vyplavalo se do tiramisu nedalo, protože bylo špatné .
O Silvestru jsem toho vlastně moc nezažil. Byli jsme doma (jak originální). Přecpávali jsme se brambůrkama, jednohubkama a dalšími ohromě zdravími věcmi . Pilo se všechno (tím nemyslím např.záchodovou vodu)), teda hlavně alkohol . Nebojte sestra pila děcké šampáňo. Odpočítávali jsme 10 vteřin do půlnoci. Cink, ,,nazdraví!". A bylo to. Potom jsme šli pouštět ohňostroj na jedno velké hřiště kousek od našeho domu (ono to je i asfaltová běžecká dráha a není to oplocené takže si nemyslete, že jsme někde z klouzaček pouštěli ten ohňostroj). Musím se pochlubit, že jsme měli nejlepší ohňostroj i rachejtle a petardy . Ostatní co tam byli měli jen takové slaboty. Snažil jsem se odpalovat jenom já, protože jsem měl strach z mojeho tak trochu opilého otce, že se podpálí . Ještě se musím zmínit, že jsem už ten den neusnul.
Dnes a včera sněžilo. Alespoň tady ve Zlíně. Napadla přes noc asi 5, možná 7 cm sněhu. Přes den jsem byl se sestrou bobovat. Nakonec to dopadlo tak, že sestra se snažila postavit z prašného sněhu sněhuláka a já jsem se boboval. Domů jsme se vrátili celý mokří . Na zítra se vůbec netěším. Nevstanu a proto přemíšlím, že bych si nechal napsat omluvenku. Nj, já vím, že mi to neprojde a zítra budu opět vstávat 6:40. Všem přeju ať 1.den ve škole v tomto novém roce přežijou a ať se šťastně vrátí domů .
 


Komentáře

1 Shox NZ Shox NZ | E-mail | Web | 24. ledna 2011 v 6:58

*A long time ago and far away there lived a King and a Queen . They were very happy, for their first child, a girl, had been born.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama