Pracháči - 6.díl

6. února 2010 v 13:00 | Čivava |  Pracháči

Už je tu 6.díl tohoto komixu, který se vám začíná líbit! Najde straceného Adama místní policie nebo se bude muset jeho rodina vydat na vlastní pěst po okolí a útrobách hotelu? To vše se dozvíte v tomto dalším díle. (Celý článek ↓)

Jakmile se vrátila Natálie z nemocnice ze, které ji asi po dvouhodinovém čekáním před operačním sálem museli vyhnat, protože byla celá vyčerpaná a začala histerčit před vyděšenými pacienty. Doktor ji dal injekci na uklidnění a za chvíli se pro ni stavil taxík. Dorazila si pět minut před policií. Museli zastavil na kopci, protože to jinak nešlo.
Nějaký - ne příliš inteligentní policista a zřejmě se špatnou náladou převzal případ nezvěstného Adama Veselého. Případu tady říkali "失踪的亞當". Natálie mu chtěla podat ruku, ale ten jenom cosi zadrmolil a vytáhl si zápisník.
Policista: ,,日安。我罗杰史蒂文森。如何描述你的孩子模样。" Dobrý den jsem Roger Stevenson. Popište mi jak váš chlapec vypadá.
Natálie vytáhla slovník, který jí půjčil její syn Roman.
Natálie: ,,Emm...你能告诉我你为什么要我说的4倍你的"好"警察局?你在开玩笑吧?" Můžete mi říct, proč se ptáte na to co už jsem říkala asi už čtyřikrát na vaší "milé" policejní stanici? To nemyslíte vážně?! Soustředila se na dobrou výslovnost. ,,Asi není místní" pomyslela si.
Policista: ,,这是我们的工作!如果你不喜欢的事,我去你的儿子,你自己看看!" Je to naše práce! Pokud se vám něco nelíbí odejdu a hledejte si toho vaše syna sama!
Natálii ještě působila injekce na uklidnění a tak se nenechala vykolejit. ,,Taky, že si ho budu hledat!" řekla si v duchu.
Policista: ,,我们?" Můžeme?! Jednoduší frázi by jste asi nenašli, ale Natálie nemohla najít ve slovníku nic takového.
Natálie: ,,Ééé co? Teda ehmm..." listovala slovníkem ,,你可以写什么呢?" Můžete to teda sepsat?
Policista: ,,那么好..." Nuže dobře, a... Natálie ho přerušila.
Natálie: ,,这是这个高。" Je asi takhle vysoký. A ukázala. Policista ji, ale přerušil.
Policista: ,,我们将这样做。我填写表格。只有填补丢失的信息和签名。" Uděláme to takto. Vyplníte mi tento formulář. Vyplňujte pouze údaje o nezvěstném a podpis.
Po asi hodině policista odešel se všemi "novými" údaji. Natálie si šla odpočinou do svého pokoje, ale podkala Michaelu. Natálie už to měla v hlavě všechno srovnaté a jediný člověk, kterým si byla jistá, že někam uvěznil nebo nedejbože zabil Adama byla právě Michaela. Natálie na ni zakřičela ,,Pojď ke mě! Ty mrcho jedna kam si uvěznila Adama?!" Antidepresiva přestaly účinkovat.
V tom, ale zazvonil Natálinin mobil a tak se Michaela raději ztratila. Na displeji mobilu bylo neznáme číslo.
Natálie: ,,Halóó?"
Volající: ,,Ahoj, nepozdravíš starého známého? Tak dlouho jsme se neviděli co? A kolik jsme toho spolu zažili."
Natálie: ,,M...Marku?" zakoktala.
Marek: ,,No vidíš, že sis vzpomněla. Neměla by si zítra večer čas? Zašli by jsme na večeři a..." Natálie ho přerušila.
Natálie: ,,Tak dost! Už jsem si vymazala tvoje číslo! Nemám na tebe náladu a ani čas! Navíc nejsme doma! Už mi víckrát nevolej!" nervózně ukončila hovor.
,,Kde sehnal číslo?! Ale ne zapomeň na něho!" kárala se.
Něco se šustlo za větší knihovnu v klasickém čínském designu.
,,Je tam někdo?" Nic se neozvalo.
Začala knihovnu proskoumávat. Ozvala se rána jak z děla a obří knihovna z těžkého dřeva spadla. Všude se válelo plno starých - nyní už rozbitých knih. Natálie jen tak tak uvázla jen s pár škrábanci.
Natálie začala klít celé prázdniny. Nakonec se zvedla a zesypala ze sebe nánosy prachu. Stěna před ní se zdála dutá a pořád se z ní ozývaly nějaké zvuky. ,,Třena je tam Adámek!" pomyslela si.
Začala zkoumat zeď. Něco v ní zapraskalo, ze vnitř se ozvalo několik ran, opět ve zdi zapraskalo a tapeta se začala trhat. ,,To je tapeta?"
Tapeta se celá strhla a otevřeli se nějaké dveře. ,,Krysy! Fuj! Vypadněte!". Něco se opět ozvalo a krysy to nebyly. Natálie šla dál dovnitř.
Ve vnitř byla tma a po zdech stékaly kapky špinavé vody. Všude to páchlo jako stará kanalizace. Nikdo tu, ale nebyl. Všude to bylo zasypáno zřejmě když se tento hotel opravoval. Natálie byla zklamaná. Hroutila se jí rodina. Jan byl na umření a Adam byl pohřešovaný.
Nad Shang Simla se pomalu stmívalo. Všechno utichalo a místní obyvatelé se pomalu vraceli domů. V hotelu kde pobývali všichni z rodiny Veselých bylo velmi rušno.

Pokračování příště

 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama