Březen 2010

31.3. - 5.1. jsem na horách

30. března 2010 v 17:09 | Čivava |  Aktuality

Toto je jen rychlovka. Zítra ve středu po škole pojedu do rakouských Alp si ještě zalyžovat. Vrátím se až v pondělí 5.1. Lyžovačka v tuhle dobu bývá v Alpách ještě velmi dobrá :). Jakmile přijedu napíšu nějaký článek jak sem se měl atd. + přidám nějaké fotky do galerie ;).
To je celá rychlovka...a užijte si velikonoční prázdniny ;)

Hodina Země

27. března 2010 v 20:22 | Čivava |  Extra

Stovky známých budov a míst jako Eiffelova věž v paříži nebo slavná opera v Sydney se během dnešního dne zahalili na 60 minut podle časovích pásem do tmy vrámci akce "Hodina Země". Jak jsem se dočetl, akci zahájilo Sydney v 10:30 a po ní následovaly desítky asijských států. Postupně došlo i na Asii a po ní má následovat Evropa. Poprvé se zapojuje i ČR. Hodina bez světel začne za chvíli ve 20:30. A kdo se všechno v ČR zapojil? - klik. A zde najdete ofic. stránky akce.
Ještě pár obrázků v celém článku (před a po), bohužel málo kvalitních:


Pracháči - 12.díl

27. března 2010 v 13:00 | Čivava |  Pracháči

Pokud jste si všimli nápisu ,,Konec" je tomu tak. Toto je poslední díl komixu Pracháči. Z důvodu méně času jsem musel komix prostě ukončit. Poslední díl končí velmi smutně. Žádný happyend to nebude...Klik na celý článek ;)

Jaro vrací úder

21. března 2010 v 17:19 | Čivava |  Zápisník

Jaro se konečně vrátilo a už napořád! Pro mě je to skvělá zpráva a vyjít ven na 16°C je opravdu velká změna k lepšímu . Jaro se k nám navrátilo opravdu rychle stejně tak jako zpátky zima.
Naštěstí hezky se udělalo až přes víkend kdy jsem se konečně uzdravil a tak si můžu užívat jara naplno .
Bohužel ve škole budou zase čtvrtletní písemky a pravděpodobně mě budou ze všeho zkoušet, protože jsem ten týden strávil ležením v posteli . Do školy se těším v přiměřené míře - tj.na asi jenom kamarády .
Opravdu nevím co bych měl ještě splácat a tak se s vámi s rychlím článkem loučím. Ještě bych chtěl snad připomenout, že za ani ne dva týdny budou velikonoční prázdniny, Velikonoce a já pojedu do rakouských Alp .

Pinnacle Studio 14 HD

21. března 2010 v 14:56 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Možná, že vyhledávače našli tento článek pokud jste hledali něco jako "Pinnacle Studio 14 ke stažení" atd. Bohužel vás hned na začátku zklamu. Nic takového nenabízím. Chtěl jsem jen pár slov o tomto šikovném programu na vytváření videí.
Jako asi mnozí z vás jsem chtěl tento program někde stáhnout. Bohužel má snaha byla marná. Hledal jsem přes kdejaké torenty. Prošmejdil jsem prostě vše. Nakonec jsem hledal starší verze až jsem našel na slunečnici verzi 10.5. Ta, ale nešla nainstalovat a navíc byla trial. Poslední možností byly internetové obchody. Klik, klik a našel jsem seznam cen na seznamu Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Colection. Bohužel nejlevnější cena byla 1967,- Kč. Vůbec by mě nenapadlo, že může být i jiná verze 14ky. Omylem jsem kliknul na něco jiného a objevila se mi Pinnacle Studio 14 HD. Cena 811,- Kč u věrohodného online obchodu se softwarem Asus. Neváhal jsem a hned objednával :). Pokud jste zkoušeli všechno co já radím vám to samé. Objednat lze zde: klik.
Pokud ovšem nevíte oč jde v celém článku máte pár informací.

Design 004

21. března 2010 v 13:08 | Čivava |  Designy blogu
Spokojenost: 88%
Vytvořeno ve: Photofiltre Studio (X)
Doba tvoření: cca 2,5 hodiny
Nahráno na blog: 21.března 2010
Optimalizováno pro: Explorer 8, Mozilla Firefox, Opera, Google Chrome
Zdroj obrázku/ů: kousek upravené trávy v záhlaví - klik, pozadí - klik

Opět jsem stvořil úplně odlišný design od těch předchozích. Připomíná mi trochu webový styl, ale design se mi celkem líbí. Hned mi připomene začánající jaro. Doufám, že nemáte problémy se šířkou stránky, hlavně u notebooků. Také by se mohlo stát, že na některých prohlížečích nemusí design správně fungovat. Optimalizován je pro: Explorer 8 (a samozdřejmě starší verze).
Pište jak jste spokojeni s novým jarním designem a jestli vám správně funguje :)

Pracháči - 11.díl

20. března 2010 v 13:00 | Čivava |  Pracháči

Další díl komixu má velmi smutný začátek i konec. A co se vlastně stalo? Hroutí se bohatá rodina? Více je někdy méně...Více čtěte v celém článku.

Poradna The Sims 3

15. března 2010 v 10:21 | Čivava |  The Sims 3

Poradna The Sims 3 - www.civava.blog.cz

www.civava.blog.cz

Potřebujete poradit ohledně hry The Sims 3? Máte s hrou jakékoli potíže od downloadů až po cokoli jiného? Stačí se obráti sem do komentářů a čekat odpověď!


Pravidla poradny:
  1. Na otázky, které již byly jednou zodpovězeny se znovu neptejte
  2. Do komentářů pište pouze dotazy na hru Sims 3
  3. Toto není warez fórum
  4. Nezapomeňte psát slušně a srozumitelně
Ikonka poradny
Pokud chcete aby se o poradně dozvěděli i ostatní dejte si na viditelné místo na blog tuto ikonku. Je to samozřejmě dobrovolné.


Jsem nemocný

15. března 2010 v 8:23 | Čivava |  Aktuality

Od soboty jsem nemocný a tak toho využiji. Budu vymýšlet co nového bych sem na blog dal a jak bych ho vylepšil. Také přemýšlím nad poradnou ohledně The Sims 3. Ale ještě nevím jestli ho udělám jako fórum a nebo normálně jako článek. Můžete napsat co by jste chtěli víc, ale pospěšte si, protože budu tvořit ji za chvíli.
A ještě chci napsat něco ohledně minulé aktuality (viz.zde). Psal jsem, že bych každý týden napsal článek na téma týdne. Bohužel mě nenapadlo co bych napsal o minulém tématu a ještě o prvním tématu (peníze, ekologie) a tak uvidím jaké téma nabídnou dnes na tento týden. Pokud mě něco napadne napsal bych ho. Udělám to, ale asi tak, že opravdu jen když mě napadne co bych o daném tématu napsal napíši (takže by nebylo pravidlem každý týden nové téma, každý týden nový článek).
Pěkný den, přeji všem...

Pracháči - 10.díl

13. března 2010 v 13:00 | Čivava |  Pracháči

Konečně je tu již 10.díl. Kdo zavolal Natálii? A kdo zvonil na dveře? To vše se dozvíte v tomto díle. (Celý článek ↓)

Bžezen - za kamna vlezem

11. března 2010 v 19:18 | Čivava |  Zápisník

Tohle pořekadlo se pro toto období náramně hodí. Dneska ráno u nás zase sněžilo, ale přes den sníh skoro rozál. Bohužel sněží i teď večer a tak se sníh nejspíš prozatím udrží . Smutného smajlíka jsem sem dal proto, protože už bych chtěl jaro. Tak doufejme, že se k nám jaro vrátí stejně rychle jako sníh.
Venku jsem schválně utrhl ze stromu pupen a ve vnitř byl úplně černý. Žádná zeleň, žádný život. Tak by mě zajímalo jestli z takového stromu ještě nějaký list vyroste.
Tento rok mi připadá opravdu zvláštní. Nějak moc dlouhá zima, spousty silných zemětřeseních a dalších změn.
Naposled jsem vám psal 21.února a tak jsem se donutil něco napsat. Vůbec nevím co jsem celou tu dobu dělal. Asi si užíval jara, které pomalu oteplovalo náš krásný Zlín . Předminulý víkend jsem si nakoupit v OBI plno květin nejen do bytu, ale i venkovní. Bohužel jsem nečekal, že se tak rázně oteplí a tak mi všechny umrzly . Vůbec nevím co bych vám měl ještě napsat a tak se s vámi loučím. Napište do komentářů nějaké vaše zážitky či jiné a já vám s radostí odpovím . A držme palce jaru aby už konečně zahnalo zimu na nějaký čas pryč .

Pracháči - 9.díl

6. března 2010 v 14:00 | Čivava |  Pracháči

Je tu další díl komixu, který je dne výmečně ve 14:00. Rodinka se konečně vrátí domů z hrozné dovolené, která ale měla šťatsný konec. Co řekne rodinka na nově opravený a vybavený dům? (Celý článek ↓)

Obrázky nově vybavené a opravené vily

6. března 2010 v 13:50 | Čivava |  Pracháči

V celém článku najdete obrázky z vily rodinky Veselých (z komixu Pracháči). Najdete tam snad všechny místnosti kromě záchodů. Těším se na komentáře jak se vám líbí vila.

Každý týden nové téma

2. března 2010 v 20:37 | Čivava |  Aktuality

Jen krátká zprávička. Pokud jste si všimli, tak se dá psát článek na téma týdne. Každý týdne na dané téma napíšu článek.
A k neaktivnosti - jak ohrané. Ale prostě je zase venku hezky a jaro už klepe na dveře a s tím se blíží první čtvrtletí. Opět zase začínáme psát plno písemek a druhé pololetí je krtaší takže nebude moc času na opravní. Proto bych se chtěl poctivě učit (nevěřím, že to splním, ale aspoň trochu).
Toť vše. Přeju vám ať přežijete ve škole a ať to všechno uteče aby byly už letní prázdniny... 8-)

Nadpřirozeno

1. března 2010 v 20:59 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Pod tímto slovem si většina z vás asi představí nějakého ducha. Malé dítě (pokud tedy ví co to znamená)si představí nejspíš čarodejnici nebo jiné strašidlo. A já si představím všeobecně všechny nadpřirozené jevy.
Nadpřirozeno nebo také z angličtiny paranormal (od toho české slovo paranormální) je všechno kolem nás co věda nedokáže vysvětlit či prozkoumat. Někteří lidé se toho bojí jiný s radostí vyhledávají všechny hrůzostrašné jevy. A někteří se rádi podívají na nějaký pořádně strašidelný horor (např.můj bratranec chodí i na festivaly hororů, a díval se i na horory u, kterých prý lidé omdlévali přímo v kině). To je, ale spíše odbočka.