Nadpřirozeno

1. března 2010 v 20:59 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Pod tímto slovem si většina z vás asi představí nějakého ducha. Malé dítě (pokud tedy ví co to znamená)si představí nejspíš čarodejnici nebo jiné strašidlo. A já si představím všeobecně všechny nadpřirozené jevy.
Nadpřirozeno nebo také z angličtiny paranormal (od toho české slovo paranormální) je všechno kolem nás co věda nedokáže vysvětlit či prozkoumat. Někteří lidé se toho bojí jiný s radostí vyhledávají všechny hrůzostrašné jevy. A někteří se rádi podívají na nějaký pořádně strašidelný horor (např.můj bratranec chodí i na festivaly hororů, a díval se i na horory u, kterých prý lidé omdlévali přímo v kině). To je, ale spíše odbočka.

Já osobně se rád bojím, ale nesmí se to přeháňět (ostaně jako všechno). Když jsem byl malý bál jsem se tmy (zahanbeně vzpomínám, že ještě v 9 letech jsem musel mít rožlé abych usnul) a dodnes se bojím hororů (to snad není špatně :D). Také si vzpomínám, že jsem kdysi slyšel příběh o krvávé Máří (už to slovo mě děsí) a pak jsem se bál být doma sám. To je samozdřejmě všechno normální. Prý je strach jakýsi poplašný systém, ale před čím?. Pokud vás někdo chce zmláti strach sice můžete mít, ale není to ten totéž co u např.duchů atd...
Ale opravdu ověřit jestli existují tyto nadpřirozené jevy nebo mají scela logické vysvětlení je velmi těžké a asi se nikdy nedozvíme jak to vlastně je. Na tyto nadpřirozené věci a jevy věřím, ale určitě všechno co se říká není pravda. Např.že hřbitov hlídá duch, který byl pohřben na místě jako první. Pak zní otázka proč se nic nestalo lidem, kteří nějak schválně poškodili hřbitovní náhrobky nebo třeba vysypali urny (dost často se o tom mluví ve zprávách). (Zcela mimo mísu → na tyto všechny věci znám nejmenovaného člověka, který by asi věděl odpověď, ale nikdy by jí neřekl...)
Hodně zajímavé historky bývají většinou výmysly, ale možná některé jsem zažil. Nevím jestli je to něco nadpřirozeného možná je to zcela normální nebo věc náhody. Pokud něco např.slyším nebo vidím poprvé ve většině případech se to třeba za týden, ale někdy i za měsíc nebo dýl objeví ve zprávách a je z toho něco víc (nevím jaké použít slova). Nevzpomenu si co se mi takhle stalo naposled, ale malý příkad bych tu měl (mě se nestal). Někdo objeví náhodou něco o prasečí chřipce (která se vyskytuje u prasat) a za měsíc je z toho nemoc ,která napadá člověka a je z toho celosvětová pandemie.
Všechno to má, ale plno otazníku. Tak by se dalo pokračovat až do nekonečna...snad základní otázka by byla co tu vlastně děláme a proč jsme možná jediní v celmém vesmíru...
Doufám, že tu bude nějaká zajímavá debata ohledně tohoto téma ;-)
 

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama