Duben 2010

Comenia script

26. dubna 2010 v 16:40 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Narazil jsem na informaci, že od září se bude na některých školách zkoušet nové psací písmo Comenia Script. Jde o to, že by mělo nahradit (pokud bude vše schváleno) stávající psací písmo. Comenia Script je v podstatě mírně nakloněné tiskací písmo. Takže děti, které teprve čeká první třída, by se mohly dočkat toho, že už se nebudou učit psát psacím písmem.
Myslím si, že je zbytečné utrácet peníze za něco co se postupem času naučí snad každý. Nadruhou stranu bychom i na základní škole mohli psát lehčím písmem a možná by učitelé nemuseli luštit škrábanice v sešitech. Takovímto písmem jako je Comenina script píšu i já, možná trochu jinak (ale to jsou detaily), ale také jsem se ho neučil. Prostě to tak nějak přišlo samo.
Zajímal by mě váš názor, komentáře jsou pro vás otevřeny.

Konec světa v roce 2012?

20. dubna 2010 v 20:26 | Čivava |  Téma týdne
Článek na téma týdne - víra
Je den před Vánocemi...v domácnostech se zdobí vánoční stromečky. Venku je plno sněhu jako nikdy jindy a děti, které si užívají hojné nadílky rychle prchají domů před silnou sněhovou bouří, která zakrývá celé široké okolí. Studená fronta se rychle s bouří blíží a teploměry padají až k -25°C. Zvědavci vyhlíží z oken co se bude dál dít. Na obloze šlehají blesky a v bytech se vypla elektřina. Černé nebe zahaluje do tmy celé okolí. Už i ti méně zvědaví se dívají z oken co se venku děje. Velké, těžké a černé mraky jsou skoro u země a vítr se mění v silný orkán. Všude panuje zmatek. Vtom se konečně vše uklidní. Ticho, které všude panuje trvá jen pár vteřin. Na jiné straně zeměkoule se lidé opalují na pláži. V tom voda rychle ustupuje od břehu a nikdo neví co se děje. Instinkt jim, ale říká aby rychle opustili pláž. Několika desítek metrů vysoké cunami se rychle blíží. V Číně lidé pociťují silné chvění, které se rázem změní v zemětřesení. To, ale cití i u nás v Česku. Tak silné zemětřesení tak velkého rozsahu nikdo nikdy nezažil. Zcela zničené města, stovky milionů mrtvích a všeobecný chaos...to vše panuje...
Takto bych si asi představoval konec světa, ale přesto v něj moc nevěřím. I takhle se dá pojmout článek o víře. Víra v konec světa. Každý by měl věřit v co chce a nikdo by mu to neměl zakazovat. Já nevěřím v boha, ale neodsuzuju ty co na něj věří. Věřím na duchy a nikdo by mě za to taky neměl odsuzovat. Takhle by to mělo fungovat, ale přitom tomu tak není...

Povolání snů - info

13. dubna 2010 v 18:05 | Čivava |  Povolání snů

Vůbec poprvé se podíváme za Simíky do jejich práce a nejen to. Jejich povolání budeme moci přímo ovlivňovat! Když budou pracovat efektivně, rychle a kreativně, čeká je strmý postup. Nebo z nich můžete vytvořit líné a flegmatické pracovníky, kteří se budou v práci rádi ulívat. Budoucnost je ve vašich rukách a každý krok, který se Simem uděláte, ovlivní nejen jeho život, ale také osud celého městečka.
Chcete se stát městským architektem a přetvořit město k obrazu svému? Dostanete šanci změnit podobu a atmosféru města, vdechnete čtvrtím nový styl pomocí módu Stavba a Nákup.
Nebo máte sklony k záchraně lidských životů? Pak se rozhodněte pro hasiče, či doktora. I zde však můžete ovliňovat chování svého Simíka. Pokud je Sim zlomyslný určitě si nenechá ujít příležitost zkusit si pár experimentů na svých pacientech.
Ale čekají na vás i další skvělá povolání. V The Sims 3 Povolání snů se Simíci mohou stát krotiteli pomstychtivých duchů, budou vynalézat geniální a potencionálně ničivá technická zařízení, tvořit velkolepá sochařská díla. Z dalších povolání tu jsou třeba stylista či tatér, pod jehož rukama se ze sousedů stávají lidé ohromující moderním stylem, anebo chodící živé katastrofy.
(Zdroj: thesims3.com)

(X)zone / JRC | Klik | Klik

Cheaty do této hry naleznete zde - Klik


Nějaké ty změny a informace

9. dubna 2010 v 21:26 | Čivava |  Aktuality

Doufám, že jste si všimli upoutávku na nový komix "The Village" → klik. Ten rozjedu bohužel až o prázdninách, ale z toho důvodu aby byl celý předpřipravený a aby jsem měl o prázdninách opravdové volno :). Tím myslím letní prázdniny na, které už vymýšlím lákadla na můj blog. Všechno už prostě chystám na léto 2010 a doufám, že sem budete i v létě chodit. Už jsem dokonce nachystal design a zřejmě upravým rubriky. Chtěl bych totiž do budoucna udělat z mého blogu více osobní blog, protože nechci mít blog "všehochuť" nýbrž odobní :).
A dokonce jsem udělal i reklamu pro můj blog na léto 2010 :D. Jak se vám líbí?

Panasonic...ideas for life

8. dubna 2010 v 18:15 | Čivava |  Zápisník

Panasonic je podle mě nejlepší výrobce foťáků. Možná jsou i lepší, ale já zůstanu věrný panasonicům . Ironií je, že jsem nikdy neměl foťák Panasonic nýbrž Kodak a předtím Olympus . Kromě foťáků mají i jiné kvalitní produkty, ale o těch nechci psát. Chci vám jen prostě zdělit: ,,Budu mít nový foťák! Hip, hip, hurá!" . Po nějaké domluvě s mím tatíkem jsem ho přemluvil, na netu jsem našel skvělou sadu, která obsahuje foťák, další baterii (nemyslím tuškovou baterii, ale takovou tu malou dobíjecí krabičku ), paměťovou kartu s 8 GB a pouzdro na foťák. Všechno dohromady to stojí 7245 Kč. Ušetříme asi 800 Kč což je skvělé . Digitílní fotoaparát Lumix, model DMC-ZX1 můžete zkouknout zde.

Nový komix: The Village

7. dubna 2010 v 19:19 | Čivava |  The Village
Nejlepší bude když první zhlédnete video. Nebudu toho moc psát jen, že připravuju nový komix. Pokud jste se stále ještě nepodívali na video, komix bude na tomto blogu od 3.července každou středu a sobotu. Doufám, že se těšíte. Během příštího měsíce sem přidám více informací. Zatím můžete jen zhodnotit video, které je mimochodem vyrobené v Pinnacle Studio 14.
P.S. doporučuji kliknout na 360p a změnit na 480 p (jakmile kliknete na play).

Veselé Velikonoce!

5. dubna 2010 v 8:00 | Čivava |  Extra

Myslím, že nemá ani cenu toho tu moc psát. Chci vám jen popřát sluncem prohřáté Velikonoce, bohatou pomlázku a hodně štěstí do budoucna. Jsem moc rád, že sem na blog chodí více lidí a někteří z vás i komentují články :). Proto jsem vám ještě vyrobil malý dárek. Asi si většina řekne, že obrázek je nanic. To je možné, ale snad se vám i tak bude líbit. Ještě jednou veselé Velikonoce!

Víte, že...
Velikonoce či pascha (z latinského Pascha < řec. πάσχα pascha < hebr. פֶּסַח‎ pesach přechod) jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, který je oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. K tomu podle křesťanské víry došlo třetího dne po jeho ukřižování. Kristovo ukřižování se událo kolem roku 30 či 33 v blízkosti významného židovského svátku pesach, který je památkou vysvobození Izraelitů Mojžíšem z egyptského otroctví. V západní křesťanské tradici Velikonoce připadají na neděli po prvním jarním úplňku, tedy na měsíc březen nebo duben. Slovanský název svátku, Velikonoce, se vztahuje na "velkou noc", v níž byl Kristus vzkříšen. Nejstarším svědectvím o slavení křesťanských Velikonoc může být zmínka v listech apoštola Pavla (kolem roku 50). Nejstaršími mimobiblickými doklady jsou pak spory 2. století o datum slavení Velikonoc a Velikonoční homilii Melitona ze Sard z 2. století. Slavení Velikonoc se tedy v církvi objevilo velmi brzy a již od počátku je významově provázáno s židovskou oslavou Pesachu, jejíž prvky dodnes v sobě nese. Ježíšovo projití smrtí a vzkříšení křesťané chápají jako naplnění starozákonního obrazu přejití Izraelitů Rudým mořem při východu z Egypta. Oslava Velikonoc tradičně trvá celých padesát dní (tzv. velikonoční doba), které vrcholí svátkem Seslání Ducha svatého (letnice). První týden Velikonoc se nazývá velikonoční oktáv. Lidové zvyklosti spojené s Velikonocemi se pochopitelně místně liší. Vzhledem k blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mohou mít tyto tradice původ v pohanských oslavách příchodu jara.
Článek byl předpřipravený