Comenia script

26. dubna 2010 v 16:40 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Narazil jsem na informaci, že od září se bude na některých školách zkoušet nové psací písmo Comenia Script. Jde o to, že by mělo nahradit (pokud bude vše schváleno) stávající psací písmo. Comenia Script je v podstatě mírně nakloněné tiskací písmo. Takže děti, které teprve čeká první třída, by se mohly dočkat toho, že už se nebudou učit psát psacím písmem.
Myslím si, že je zbytečné utrácet peníze za něco co se postupem času naučí snad každý. Nadruhou stranu bychom i na základní škole mohli psát lehčím písmem a možná by učitelé nemuseli luštit škrábanice v sešitech. Takovímto písmem jako je Comenina script píšu i já, možná trochu jinak (ale to jsou detaily), ale také jsem se ho neučil. Prostě to tak nějak přišlo samo.
Zajímal by mě váš názor, komentáře jsou pro vás otevřeny.
 


Komentáře

1 goodnight goodnight | Web | 3. května 2010 v 18:52

Já teda píšu i svoje zápisy psacím písmem, ačkoliv trošku ,,trhaným".
Velká písmena na začátku věty dělám tiskací.
V jedné reportáži v televizi jsem slyšela, že kdybychom se už od mala učili psát jednoduššeji, bylo by třeba písmo po doktorech lépe k přečtení.
Nemyslím si to.
Každý má svůj rukopis a styl písma to nijak neovlivní.

2 Katsu! Katsu! | Web | 16. října 2010 v 23:37

Nelíbí se mi, že někteří prvňáčci přijdou o znalost "krasopisu". Já si svoje sešity píšu psacím písmem, protože je to rychlejší a úhlednější.. A navíc, když se to letos neosvědčí a dají zpátky staré písmo.. jeden ročník dětí nebude umět pořádně psát? přijde mi to uhozený..

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama