Květen 2010

Léto 2010...

31. května 2010 v 15:50 | Čivava |  Aktuality

Jen krátce: vyrobil jsem krátké video, které by vám mělo částečně prozradil co se zde bude o prázdninách dít. Bude zde i jedna soutěť o hodnotné ceny. Jak se vám líbí video?

"Testovací cheaty" do The Sims 3

29. května 2010 v 11:41 | Čivava |  The Sims 3

V celém článku najdete cheat z Cestovní horečky!
Jak už jistě znáte, ve hře musíte první stisknout zároveň tyto tři klávesy [Ctrl]+[Shift]+[C]. Jakmile stisknete tyto tři klávesy zobrazí se vám modré okno. Do toho v horní části obrazovky můžete zadat libovolný existující cheat. Jakmile cheat napíšete stačí potvrdit klávesou [Enter]. Aby vám fungovali cheaty níže musíte zapnout tento cheat podle návodu výše: "TestingCheatsEnabled True". A pak už zadávejte jakékoli tyto cheaty:


Volte pomeranče! Dáme důchodcům 13.důchod

27. května 2010 v 20:36 | Čivava |  Částečný výpadek mozkových závitů

Pomeranči jak jim já říkám (ČSSD = česká sranda sociálně dementních), v čele Jiří Paroubek. Jsem proti nim nesmírně zaujatý, nemám je rád, navíc všude jsou ty jejich oranžové reklamy: "13.důchod pro seniory", "zrušíme poplatky u lékaře" a bla, bla, bla,... Nehodlám je v celém mém dnešním článku kritizovat jen nechápu jednu jedinou věc. Kdo jim může věřit (teda kromě naivních důchodců)? Tak snad je nebudete volit. Kdybych si měl vybrat koho bych volil, opravdu nevím koho. Na výběr jsou strany "sliby chyby", "brát a zase brát",... Než skončím s pomlouváním politických stran našel jsem "volební rozhodovací strom" (taková menší kravina) - klik.
Taky je u vás takové bláznivé počasí? Přes den se třeba dvakrát vystřídá déšť s azurovou oblohou. Aby toho hrozného počasí nebylo málo vědci straší, že za všechno může sopka (všichni víte o jakou jde), její dosti složitý název si nepamatuju. A podle nich je možné, že bude zkažené léto. Asi se začnu modlit. Už vás nepříjemnými zprávami radši nebudu otravovat tak se mějte. Pokud jsem vás zkazil náladu dole máte antistresoovu anketu ;)

Benátky

23. května 2010 v 13:59 | Čivava |  Fotím
Říkal jsem si, že bych mohl něco málo přidat na blog a nakonec mě napadly tyto fotky z Benátek abych vás trochu naladil na léto, protože dneska (alespoň u nás) je zase teplo a neprší. Dnes jsem dělal pořádek v mé složce "fotky" a našel jsem tyto pěkné fotky o, kterých by se dalo říct, že jsou historické (snad) - jsou staré skoro 4 roky. Benátky, jak známo, jsou krásné a jejich krásu můžete zkouknout a řádně ohodnotit. Byl bych rád i za nějaký ten komentář nejen jak se vám líbí fotky, ale třeba jestli jste už byly v Benátkách ;).
Na fotky se vztahuje autorské právo

Technická data:
Datum: 20.8.2006
Místo: Itálie, Benátky
Fotoaparát: Kodak P880
Použitý program na úpravu: PhotoFiltre Studio X
Úprava některých fotek: Sytost (+), gama korekce (-), přidání některých barev, barevná rovnováha, kontrast (+), barevný nádech modré barvy, automatické úrovně

Můj mobilátor aneb malá historie mobilů

17. května 2010 v 21:15 | Čivava |  Téma týdne

Článek na téma týdně - mobil
Někteří se mohou pišnit kdejakým mobilem třeba i za dvacet tisíc. Já mám Sonny Ericson W910i, který stál asi tři tisíce a úplně mi stačí. Dnešní mobili se od těch s anténkou dosti liší. Ať už vzhledem tak výbavou. Dřív si asi nikdo nemyslel, že v mobilu bude moct hrát hry, fotit či kamerovat. Pamatuju si na můj první mobil. Černý s anténkou a černobílím displejem se žlutým podsvícením myslím od LG (dnes jsou to ty šunty). Dalo se z něj volat, posílat SMS a mělo to asi tři hry. Vlastně základ mobilu (bez těch her). Druhý mobil byl od Motoroly (ani nevím jak se to píše) klasicky sklápěcí nebo jak se tomu říká. Ještě měl taky anténku, ale už jen skromnou. Dokonce už měl barevný displej a foťák. Ještě bych se měl zmínit, že tyto dva mobily byly po babičce a druhý po dědovi (ach můj bože, říkáte si). Třetí mobil byl Sonny Ericson K550i. Spousta funkcí a vymožeností, prostě už z moderní doby. No a nynější mobil W910i tedy walkman se, kterým jsem zatím spokojený má prostě všechno co by měl mít mobil. Jenže co by měl mít vlastně mobil? Hlavně by z něho mělo jít volat, posílat SMS či MMS a toť vše. Do komentářů můžete napsat vaši historii mobilů (děkuji, že to bude stručně). A je podle vás 4 mobily za celý život málo (je mi 13)?

Prší, prší...

15. května 2010 v 20:22 | Čivava |  Zápisník

...jen se leje, kam koníčky pojedeme?
Už kolik dnů prší a nevysvitlo slunce? Ach jo, nedostatek slunečního světla mě zničí. Venku se ochladilo z 20°C na 12°C (už je tomu delší dobu) a vůbec bych se nedivil kdyby přišli ty povodně, kterýma pořád straší .
Dnes se naše praštěná rodinka opět vypravila do Brna a vykoupila všechny obchody v Olympii plus celou Ikeu. Nechápu proč jezdíme až do Brna když ve Zlíně jsou taky všechny obchody co v tam . Tak jsem si koupil tři tryka, nějaké sportovní věci, kraťasy, supr bezva prima cóól boty a potom plno nesmyslů v Ikei. Ani nevím jak bych měl skloňovat podstatné jméno Ikea - no nebudu se tím zabývat . V Ikei jsme také poobědvali za nesmírně levné ceny . Alespoň to tak vypadalo, ale nakonec jsme platili jako v restauraci. Připadalo mi to tam jako když dřív bývali závodní jídelny nebo tak něco .
A poslední, pro mě radostná zpráva. Někdy v dubnu jsem psal, že budu mít nový foťák (klik). Nakonec mi ho, ale tatík neobjednal, protože - vlastně proč? Sám nevím. Nyní je předobjednaný, protože ho neměli na skladu. Snad do dvou týdnů by měl dojít. Stejně - jak je internet skvělá věc ...
Užíjte si víkendu a moc nezmokněte

Průtrž mračen

5. května 2010 v 20:52 | Čivava |  Zápisník

Poslední zápis 8.dubna - hrůza, nějak jsem vás zanedbávalm, ale nechtělo se mi moc psát. A špatná nálada = špatný článek . Samozdřejmě moje články nejsou nijak extra úžasné, ale přece...
.
Myslím, že nadpis mluví za vše. Celý tento týden je zataženo a většinou k večeru prší. Pokaždé, když jsem večer šel s mím pejsanem ven pouze poprchalo a přesto jsem měl deštník. Dnes když byla venku pořádná průtrž mračen a dokonce hřmělo jsem s sebou deštník neměl .
Dnes jsem si prohlížel kalendář a zjistil jsem, že za 2 měsíce je konec školy. Ten čas tak rychle utíká. Ještě před nedávnem jsme psali čtvrtletky a za chvíli budeme psát závěrečné písemky. Také se řešilo, kam pojedeme na konci školního roku na výlet. Výběr nebyl nic moc - buď Dino Park Vyškov nebo Safari v Hradci Králové. Jenže Hradec Králové je od Zlína daleko a do Vyškova nikdo nechtěl jet. Proto se nakonec vymyslelo, že se pojede do nějakých Boskovic, kde je westernové městečko nebo co . Tam taky nikdo nechce jet, ale už je do zařízené takže se nedá nic dělat.

Moře vzpomínek

1. května 2010 v 20:57 | Čivava |  Téma týdne

Článek na téma týdne - moře
Rád vzpomínám na staré dobré časy, které už se nikdy nebudou opakovat. Rád vzpomínám na úžasné dovolené (hlavně u moře). Vzpomínek je zpousta, některé jsem už dávno zapomněl... Při tom psaní článku jsem se nějak zasnil. Ještě zrovna v rádiu hrají Aerosmith - I don´t wanna miss a thing... dlouho jsem tuto písničku neslyšel a to mě ještě víc přimnělo k přemýšlení (zamyšlení, hloubání, dloubání - nevím jak tomu říkáte xD)...
Krásné léto, venku jsem byl skoro celý den a užíval si pohody, nic nedělání s bezva kamárádami. Jezdívali jsme na kole a vyváděli samé kraviny. Jednou jsme třeba dělali, že jsme se ztratili a otravovali nevinné staré důchodce jestli náhodou neví kde se nacházíme.
Doufám, že jste trochu naladěni vzpomínkovou náladou a vzpomínáté na krásné zížitky. Nějak to na mě dopadlo a tak jsem si zapnul ve "slavném" přehrávači Windows Media Player samé pomalé písničky (chcete-li ploužáky) a vzpomínám. Nevím co psát a tak doufám, že se vám alespoň trochu líbí článek, který jsem se snažil pojmout opět nějak jinak než ostatní (předpokládám, že ostatní budou psát o moři). Snad napíšete do komentářů zase spoustu zajímavích názorů. ;-)
P.S. (ke článku nepodstatné) - uschli jste jako já na 1.Máje? Máj lásky čas...pokud jste si všimli tak do zápisníku nepíšu příliš o mém soukromí a tak určitě nevíte, že už jsem s pár holkama chodil...a teď jsem zase sám...ach jo xD.
Mějte se dobře