Strašidelný, plný smutku...

18. října 2010 v 14:49 | Čivava |  Téma týdne

Článek na téma týdne - hřbitov
Když jsem byl malý hrozně jsem se hřbitovu bál. Dnes už se nebojím, ale i tak bych určitě nešel na hřbitov o půlnoci. 2.listopadu jsou dušičky. Chodíte každý rok v tento den navštívit své příbuzné-zemřelé? Nevím jak vy, ale naše rodina už několik let chodí na Štědrý den. Kdo by se chtěl tlačit na parkovišti u hřbitova mezi stopkami dalších? Proto je nejlepší chodit o Vánocích. Krásná zasněžená krajina a zmrzlé ruce po odklízení sněhu. Co víc si přát...a zrovna minulé Vánoce (možná už předminulé) se mi přihodila na hřbitově zvláštní věc.
Jako už několikátý rok jsme opět šli na hřbitov. Bylo kolem jedenácté ráno, když jsme přijeli na lesní hřbitov ve Zlíně, možná spíše u Zlína. Byla pěkná zima a mi museli skoro na konec hřbitova, který by se mohl pyšnit svojí velikostí.
Všude byl sníh, i když ho příliš královna zima nenechala nasněžit. Konečně jsme byli u hrobu, kde má můj otec pochovány oba rodiče. Já jsem dostat smeták ať zametu sníh ze hrobu, samozdřejmě jako frajer jsem neměl rukavice a tak jsem si zanadával proč nemůžu dělat něco jiného. Máš si nosit rukavice! Řekl můj otec a snažil se zapálit zastaralou svíčku ještě s petrolejem. Vlastně už bez petroleje. Sakra! Zanaříkal otec a hledal něco v igelitové tašce. Ani ty debilní svíčky nemáme! No a tak jsme odešli k hrobu, kde máme pochovaného pradědu. Tam jsme potkali prababičku, která shodou okolností měla u sebe dvě svíčky navíc. Sebral jsem jí obě dvě a pomalu se celá naše výprava opět vydala k hrobu otcovích rodičů. ,,To je divné! První obereme prababičku o svíčky a on už někdo zatím zapálil tady tu hnusnou petrolejovku!" prohlásil jsem. ,,Neměl jsi tak nadávat u toho zametání. Asi si probudil tvoji babičku, která si chudák sama musela zapálit svíčku. My jsme hrozní." Smáli jsme se, ale co když to byla pravda? Dva zmíněné hroby totiž od sebe jsou asi čtyři řady hrobů a někoho by jsme buď potakli nebo alespoň viděli.
Staka se vám také taková zvláštní příhoda?
 


Anketa


Komentáře

1 Tarina S. Tarina S. | Web | 18. října 2010 v 15:55

Já mám zatím všechny příbuzné živé, takže jsem už na hřbitově nebyla, ani nepamatuju :)) Mimochodem věta ,,bylo kolem jedenácté ráno" se mi fakt líbí :D Kdyby to takhle brali i ve škole xD

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama