Leden 2011

Letí to...

31. ledna 2011 v 18:05 | Čivava |  Zápisník

Ani to není dávno, co jsem psal, že začínají letní prázdniny a o vysvědčení. Opět je tu pololetí a s ním zase vysvědčení. Psal jsem to nejmíň stokrát, ale ten čas strašně rychle letí. Jak jistě všichni víte, dnes se rozdávaly pololetní vysvědčení. Mé bylo obvzláště dobré, mám pouze 3 dvojky. Ne, ne, nejsem šprt .
Jak vám tak píšu, usínám. O víkendu jsem se nevyspal, protože v sobotu chodím ráno na devět hodin na tenis (musím vstávat v osm) a v neděli už o půl osmé, protože jsme jeli na lyže. A přes týden vstávám o půl sedmé. Jak se pak má člověk ve škole maximálně soustředit? A zítra hned píšeme dva testy, jeden z matiky a druhý z chemie . Naštěstí jdu na očkování .
A co u vás? Nějaký komentář by jste napsat mohli .

Jak tu hrubku nemůžeš nevidět!

24. ledna 2011 v 16:58 | Čivava |  Téma týdne


Článek na téma týdne - český jazyk
Čeština je krásná řeč. O tom není pochyby. Ovšem je velmi složitá. Kdo se má orientovat ve všech těch výjimkách, kterých má český pravopis opravdu hodně. Pak se není čemu divit, když se často na blozích, ale i jinde objevují chyby. Ovšem jak může někdo napsat například "bil jsem tady" opravdu nechápu. S těmito problémy se potýkají hlavně růžové "blogísky".
Myslíte, že čeština časem zanikne? Dočetl jsem se, že češtinou mluví 11,5 milionu lidé (z toho 10 milionů Čechů), plus desetitisíce emigrantů a dokonce i jejich potomků (nejvíce na Slovensku a v USA). Tak snad ne.
Představte si, kdybyste se domluvili češtinou po celém světě stejně jako angličtinou. To bychom se měli. Nemuseli bychom se učit jiný jazyk, což dělá hodně lidem problémy a stejně bychom se domluvili v cizině. Ti Angličani se mají.


... =D

Paranormal activity

13. ledna 2011 v 16:00 | Čivava |  Téma týdne

Článek na téma týdne - paranormální jevy
Promiňte, ale o filmu Paranormal activity to nebude.
Já jsem takový ten člověk co má rád všechny ty záhady a také mám rád horory a strašidelné příběhy. Tento článek měl být velmi zajímaví a dlouhý, protože záhady a nevysvětlitelné věci mám opravdu rád. Nakonec vás seznámím s jedním příběhem z pravdivého vyprávění jedné kamarádky.
Eva bydlí v jednom rodinném domku ve Vizovicích s mamkou. Její matka umí nádherně kreslit a jednou začala malovat Evu. Nakonec, když bylo vše hotovo si nechala zarámovat obraz a vystavila si ho na zeď. Od té doby se pořád něco dělo. Z ničeho nic se otvíraly okna, dveře a v uklizeních skříních někdo rozhazoval oblečení a matka Evy mívala často pocit, že jí někdo sedí na klíně. Nakonec si pozvaly domů vymítače duchů. Zjistilo se, že za všechno mohl ten obraz Evy. Duch, nebo co to bylo, byl jakésy dvojče Evy. Obraz se musel spálit. Od té doby bylo všechno zase normální.
Věřte, nevěřte.

1.týden za námi

9. ledna 2011 v 13:01 | Čivava |  Zápisník

Rok 2011 teprve před pár dny začal a mě už přestal bavit. Venku nějak záhadně zmizel všechen sníh (aha venku je teď 9°C) a i když už mě zima přestala bavit, protože ten systém nasněžit, zmrznout, roztát a zase znovu mě vůbec nebaví. Ve škole jsme v pátek psali úplně ze všeho příští týden píšeme všechny čtvrtletky, které se vůbec dají psát a učitelé jako každoročně dohání všechno co za toho půl roku nestihli . Jedinou útěchou jsou jarní prázdniny, které budou ve Zlínském kraji za 5 týdnů .
Jo a psal jsem vám o mém novém mobilu, který jsem dostal na Vánoce? Samsung S5230, je prostě hrozný . Sice za tu cenu má hodně funkcí, ale já bych potřeboval Wi-Fi, které tento mobil nenabízí. Navíc mě štvou jeho opožděné reakce, když se ho snažím odemknout. Asi jsem příliš náročný... ale jestli všechno dobře dopadne budu mít zřejmě tento mobil → sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperiaarc?cc=CZ&lc=cs#view=overview. Sony Ericson Xperia arc je prostě úžasný, ale bojím se jeho ceny. Má být k dostání za 3 měsíce. Bohužel mobil za deset tisíc mi nikdo nekoupí .

Design 012

5. ledna 2011 v 19:07 | Čivava |  Designy blogu

Spokojenost: 80%
Vytvořeno ve: Photofiltre Studio
Doba tvoření: cca 25 minut
Nahráno na blog: 5.ledna 2011
Optimalizován pro: Explorer 8, Google Chrome, rozlišení alespoň 800x600
Zdroj obrázku/ů: záhlaví - klik, pozadí - klik

Vánoce už zkončily a proto bylo načase změnit vánoční design. Design je celkem jednoduchý, ale určitě není špatný. Jak se vám líbí?