Částečný výpadek mozkových závitů

Santu ne! Nebo ano?

1. prosince 2010 v 18:39 | Čivava

Toto téma jsem vybral schválně. Vánoce už tu za krátkou dobu opět budou a reklama na Coca-Colu se Santou už je opět v televizi. Určitě nemusím připomínat jak vypadá Santa Claus. Starý, tlustý, vousatý chlapík, který nosí pouze červené věci. Ale do České republiky patří jedině Ježíšek, žádný Santa z Ameriky tu nemá co dělat. Kdyby byl Santa pouze v reklamě na Coca-Colu vůbec by mi to nevadilo, přeci tento nezdravý nápoj pochází z USA. Ale i české firmy používají Santu ve svých reklamách. Navíc v obchodech se prodávají hlavně věci se Santou, který už skoro vytlačil betlém s Ježíškem z pultů. Doufejme, že naše české tradice vydrží a Ježíšek bude pořád rozdávat dárky. Mimochodem už přes rok mám v menu odkaz na tuto stránku → anti-santa.cz

A jaký je váš názor? Vadí vám Santa nebo ho máte radši než Ježíška?

V Indii prý kvůli Harrymu Potterovi mizí z volné přírody sovy

4. listopadu 2010 v 13:53 | Čivava

Včera jsem se dočetl, že Indický ministr životního prostředí Džairam Rameš obvinil fanoušky knižního a filmového čarodějnického učně Harryho Pottera z podílu na úbytku sov ve volné přírodě. Podle ministra výrazně vzrostl ilegální prodej kvůli lidem, kteří chtějí být jako jejich oblíbený čaroděj, který měl sněžnou sovici Hedviku. Celý článek zde: novinky.cz/zahranicni/svet/215775-v-indii-kvuli-harrymu-potterovi-mizi-z-volne-prirody-sovy.html


Můj názor: Dřív bylo chráněních jen pár druhů zvířat, ale dnes už jsou to stovky právě díky člověku, který je spou činností vyhubuje. Nemyslím si ale, že by sovy vymíraly jen kvůly fanouškům Harryho Pottera. Samozřejmě kvůli člověku, ale že by všichni chtěli mít sovy doma, navíc v době krize kdy lidé nemají pomalu ani co jíst?

A jaký je váš názor?

Volte pomeranče! Dáme důchodcům 13.důchod

27. května 2010 v 20:36 | Čivava

Pomeranči jak jim já říkám (ČSSD = česká sranda sociálně dementních), v čele Jiří Paroubek. Jsem proti nim nesmírně zaujatý, nemám je rád, navíc všude jsou ty jejich oranžové reklamy: "13.důchod pro seniory", "zrušíme poplatky u lékaře" a bla, bla, bla,... Nehodlám je v celém mém dnešním článku kritizovat jen nechápu jednu jedinou věc. Kdo jim může věřit (teda kromě naivních důchodců)? Tak snad je nebudete volit. Kdybych si měl vybrat koho bych volil, opravdu nevím koho. Na výběr jsou strany "sliby chyby", "brát a zase brát",... Než skončím s pomlouváním politických stran našel jsem "volební rozhodovací strom" (taková menší kravina) - klik.
Taky je u vás takové bláznivé počasí? Přes den se třeba dvakrát vystřídá déšť s azurovou oblohou. Aby toho hrozného počasí nebylo málo vědci straší, že za všechno může sopka (všichni víte o jakou jde), její dosti složitý název si nepamatuju. A podle nich je možné, že bude zkažené léto. Asi se začnu modlit. Už vás nepříjemnými zprávami radši nebudu otravovat tak se mějte. Pokud jsem vás zkazil náladu dole máte antistresoovu anketu ;)

Comenia script

26. dubna 2010 v 16:40 | Čivava

Narazil jsem na informaci, že od září se bude na některých školách zkoušet nové psací písmo Comenia Script. Jde o to, že by mělo nahradit (pokud bude vše schváleno) stávající psací písmo. Comenia Script je v podstatě mírně nakloněné tiskací písmo. Takže děti, které teprve čeká první třída, by se mohly dočkat toho, že už se nebudou učit psát psacím písmem.
Myslím si, že je zbytečné utrácet peníze za něco co se postupem času naučí snad každý. Nadruhou stranu bychom i na základní škole mohli psát lehčím písmem a možná by učitelé nemuseli luštit škrábanice v sešitech. Takovímto písmem jako je Comenina script píšu i já, možná trochu jinak (ale to jsou detaily), ale také jsem se ho neučil. Prostě to tak nějak přišlo samo.
Zajímal by mě váš názor, komentáře jsou pro vás otevřeny.

Pinnacle Studio 14 HD

21. března 2010 v 14:56 | Čivava

Možná, že vyhledávače našli tento článek pokud jste hledali něco jako "Pinnacle Studio 14 ke stažení" atd. Bohužel vás hned na začátku zklamu. Nic takového nenabízím. Chtěl jsem jen pár slov o tomto šikovném programu na vytváření videí.
Jako asi mnozí z vás jsem chtěl tento program někde stáhnout. Bohužel má snaha byla marná. Hledal jsem přes kdejaké torenty. Prošmejdil jsem prostě vše. Nakonec jsem hledal starší verze až jsem našel na slunečnici verzi 10.5. Ta, ale nešla nainstalovat a navíc byla trial. Poslední možností byly internetové obchody. Klik, klik a našel jsem seznam cen na seznamu Pinnacle Studio 14 HD Ultimate Colection. Bohužel nejlevnější cena byla 1967,- Kč. Vůbec by mě nenapadlo, že může být i jiná verze 14ky. Omylem jsem kliknul na něco jiného a objevila se mi Pinnacle Studio 14 HD. Cena 811,- Kč u věrohodného online obchodu se softwarem Asus. Neváhal jsem a hned objednával :). Pokud jste zkoušeli všechno co já radím vám to samé. Objednat lze zde: klik.
Pokud ovšem nevíte oč jde v celém článku máte pár informací.

Nadpřirozeno

1. března 2010 v 20:59 | Čivava

Pod tímto slovem si většina z vás asi představí nějakého ducha. Malé dítě (pokud tedy ví co to znamená)si představí nejspíš čarodejnici nebo jiné strašidlo. A já si představím všeobecně všechny nadpřirozené jevy.
Nadpřirozeno nebo také z angličtiny paranormal (od toho české slovo paranormální) je všechno kolem nás co věda nedokáže vysvětlit či prozkoumat. Někteří lidé se toho bojí jiný s radostí vyhledávají všechny hrůzostrašné jevy. A někteří se rádi podívají na nějaký pořádně strašidelný horor (např.můj bratranec chodí i na festivaly hororů, a díval se i na horory u, kterých prý lidé omdlévali přímo v kině). To je, ale spíše odbočka.

Blíží se nový rok 2010

29. prosince 2009 v 17:19 | Čivava

Blíží se Nový rok 2010 a člověk si říká co
všechno se vlastně během toho roku stalo a změnilu, nebo čeho dosáhl, o kolik má šedých vlasů víc (já jsem zatím bez šedin xD) či kolik mu těch vlasů vypadalo (opět to není můj případ :-) )
V naší vláde se toho za ten rok taky moc stalo. Zákonodárci si snížili o 3% platy (och o kolik moc) a Paroubek se letos taky dost činil (ve špatném slova smyslu). Ale o vládě mě opravdu nebaví psát...
Já osobně jsem se zrovna nad tímto článkem rovzpomněl na to nádherné léto, slunečné a plné zážitků. Léto je prostě best a "konec tečka". Zima je zima, ale léto je LÉTO. Tam vždycky zažiju nejvíc věcí. Letos bylo taky super když jsme ze školou jeli nak konci školního roku (08/09) do Chorvatska. Kdybych měl už v té době blog určitě bych vám o tom všem napsal. TAké jsem si letos dost dobře zalyžoval (resp.minulou zimu v tomto roce). Tato zima stojí za houby, protože sních není. Naštěstí máme ve Zlíně umělý svah s technickým sněhem (bohužel pojedeme zřejmě zítra trochu si polyžovat, mě se samozdřejmě zrovna zítra nebude chtít).
Pokud bych si chtěl vzpomenout kolik dobrých skutků jsem udělal zřejmě bych toho moc nenašel. Ale musím se hrdě přiznat, že jsem se zbavil hned dvou zlozvyků. Ten první byl, žej sem si kousal nechty. Myslím, že někdy na konci jara jsem s tím přestal, ale začal jsem si kousat kůži u nechtů. Protože jsem měl prsty celé okousané tak trochu mi to začalo vadit. Nakonec asi před měsícem jsem si přestal kousat i kůži. Nyní mám už jen pár nepatrných zlozvyků (jako např.kousání tužky atd. - ale to dělá snad každý).
Letos jsem dokonce i zhubnul. Sice nepatrně, jen pár kilo, ale i to je dobré. Vytáhnul jsem se do výšky (mám asi 167 cm, nebo nějak tak. pokud si myslíte, že je to málo tak by stálo za poznámku, že je mi 13). A žádné šedé vlasy mi nepřibyly ani snad zatím žádné nebudou (xD).

Křížky pro trapné a jiné věci na blozích

27. prosince 2009 v 12:16 | Čivava

Radši jsem zařadil tento článek do Popelnice...
Vždycky mě hrozně bavilo psát co všechno nechápu a nesnáším na ostatních blozích. Ono to je možná proto, že je to tak trochu pomlouvání. Ale já tím vlastně pouze píšu svůj názor. A na ten snad mám právo, nebo ne?
Chtěl bych to sepstat také z toho důvodu, že se právě nudím. No a taky, protože by mě zajímal váš názor.
  • Ze všeho nejhorší je kopírování. Jsou asi jen tři druhy blogujících. Ten první kopíruje všechno co se mu líbí od někoho jiného. Ten druhý je originální. A ten třetí je hrozný odpůrce, ale ze všeho zase dělá moc velkou vědu. Mě zase až tak kopírování nevadí, ale pokud hledám např.pixelky a na každé stránce najdu úplně ty samé je hrozné. Také hledám informace a všude najdu to samé. Tak by mě zajímalo k čemu to všechno vlastně je když na stovky (hlavně blozích) jsou stejné články. Těch originálních blogů je opravdu málo (z nyní 709 769 vytvořených blogů). A článku ještě míň (z nyní 25 529 300).

Prostě podzim

17. listopadu 2009 v 13:20 | Čivava

(Chudák prasátko nalevo )
K podzimu patří kromě deště, hrozného nepříčetného počasí a dalších věcí a bordelu, který podzim napáchá také plno nemocí . Asi každého hned jako první napadne prasečí chřipka, která je teď "populární" v novinách a v televizi, možná i na internetu. Nechtěl jsem se tím moc zabívat, možná i proto, že je mi toho prasátka na obrázku líto .

K čemu jsou vlastně seznamy blogů?

19. října 2009 v 12:21 | Čivava

Nějak mi uniká význam seznamů blogů. Např. takový blog jako blogfriends.blog.cz kde je zatím přes 2835 zapsaných blogů do jakéhosi seznamu ve sloupci vpravo. Každý nový přidaný blog má mezy ostatními blogy pořád menší šanci, že na jeho odkaz někdo klikne. A tak je pořád menší a menší šance pro vás, že se díky tomuto někdo uchytne vašeho blogu a budete mít větší návštěvnost .
Já osobně tímto spůsobem blogy nevyhledávám, protože věšina blogů zajímavích nebývá a některé ani neexistují nebo jsou hrozně dlouho neaktivní .
Tímto článkem jsem samozdřejmě nechtěl nikoho odradit od zažádání do přidání do seznamu. Spíš si myslím, že jsem přilákal všechny autory blogů, kteří o tom nic nevěděli .
 
 

Reklama