Zápisník

Návštěva Anglie, květnové sluníčko a blížící se konec školního roku aneb nejdelší nadpis v historii mého blogu

7. května 2011 v 10:58 | Čivava


Myslím, že už jste si zvykli na to, když tu delší dobu nejsem. Je to docela časté, ale blog vlastně vůbec není moje povinnost .
Blíží se konec školního roku, což vždycky znamená plno nervů, stresu, a dohánění známek, ale také krásné slunečné počasí , blížící se léto, letní prázdniny a také už tu za několik týdnů bude ten den, kdy skončí škola. Možná se vám to nezdá, ono opravdu ještě zbývají dva měsíce do konce školy, ale já to beru takto. Zhruba do 5.června se napíšou všechny závěrečné písemky bude spousta zkoušení i menších písemek a tím to skončí . 10.června odjíždím ze školou do Chorvatska asi na deset dnů (teď přesně nevím) a pak už nikdo nebude nahánět známky. Pak zbudou nějaké dva týdny, kdy už bude pohodička a to uteče jako voda. No a pak už budou letní prázdniny.
Když už "jedu" (píšu) takhle postupně tak se dostáváme k další částí. Po prázdninách zase začne škola - to už půjdu do 9.třídy. Na začátku října pak pojedou zájemci naší školy do Anglie mezi, které se řadím i já. Konkrétně samozřejmě do Londýna . Nevím proč se to plánuje takto moc dopředu (už máme vyplněné návratky a brzy se bude celý zájezd platit), ale je to tak. Už se hrozně těším.

Dilema

13. dubna 2011 v 17:45 | Čivava


Poslední dobou se ohlížím po novém mobilu. Čekal jsem na mobil, který je vlevo na obrázku. Původně bylo uvedeno, že bude v prodeji v 1.čtvrtletí, na webu dokonce psali v lednu, že bude v prodeji za 3 měsíce, tedy v dubnu. Zatím stále nic a vypadá to, že se to ještě kvůli Japonsku zdrží . Proto jsem se začal dívat po jiném mobilu. Myslel jsem, že to bude hračka, ale bohužel je na výběr z tolika mobilů... Jediné co vím je, že rozhodně nechci předražení iPhone od Applu . Chtěl bych nějaký dotykový mobil, cena zatím nerozhoduje (to až budu vybírat z nějakého užšího výběru). Tímto se chi zeptat vás jaký mobil by jste mi doporučili vy. Budu moc rád za komentáře s názorama na mobily a s doporučením jaký mobil bych si měl koupit .

Time and tide wait for no man...

24. března 2011 v 21:05 | Čivava

Čas na nikoho nečeká... (← anglické přísloví z nadpisu)

Bohužel. Dneska jsem si prohlížel z nudy kaledář. Kromě toho, že jsem si zkazil náladu zjištěním, že se blíží opět měsíc plný velkých písemek zjistil jsem spoustu zajímavých věcí. Např. že už se blíží konec školy. Jasně, že bude teprve duben, ale tři měsíce jsou za chvíli v čudu a opět budou doma lítat facky za "krásné" vysvědčení.
Neuvěřitelné ! Když jsem tak nad tím přemýšlel.Tento rok v říjnu mi bude 15. Za deset let mi bude 25 (!) . Deset let je tak velký časový úsek a zároveň úplné nic.
Teď už radši o něčem jiném. Znáté takové ty plátěné boty? No, no.... nápověda z publika: conversky! Teď si říkáte: ten debil je určitě má. A on je opravdu má! Dokonce originálky . Ani by jste nevěřili jak moc jsou pohodlné, což jsem sám nečekal . Ale určitě mi uvěříte cenu, která byla velká, hodně velká. Ti Američani jsou blázni. Malý obchod začal vyrábět gumové boty. Po druhé světové válce začne vyrábět boty pro basketbalisty a dneska je to obří firma vydělávající miliardy. A takovýto příběh má každá známá americká značka. To u nás v Česku by to dopadlo asi takto. Malý obchod vyrábí gumové boty. Po druhé světové válce stále vyrábí gumové boty a nikdo onu firmu nezná. A dnes už by firma neexistovala. Ti Američani !

No name

17. března 2011 v 10:22 | Čivava


Dlouho, opravdu dlouho jsem vám nepsal. Ale moje výmluva je doufám dostačující - kromě školy, které je čím dál víc začalo také jaro a teploty se vyhoupli dokonce až na 17°C . A jak asi víte já nejsem ten typ výsedávající celé měsíce u PC a tak jsem prostě ven musel . Dneska jsem si našel čas v těchto dopoledních hodinách. Povaluju se totiž doma. Sice nejsem nemocný, ale hodně nachlazený, a tak jsem přemluvil rodiče, abych mohl zůstat alespoň na dva dny doma . Ale aby jste si nemysleli - já žádný flákač opravdu nejsem. Vysmrkal jsem za dva dny všechny papírové kapesníky, které doma byly. A to jich bylo opravdu hodně - obří balík plný balíčků s kapesníky z Makra .
Tak jsem si postěžoval a tímto končím článek beze jména o ničem .

Letí to...

31. ledna 2011 v 18:05 | Čivava

Ani to není dávno, co jsem psal, že začínají letní prázdniny a o vysvědčení. Opět je tu pololetí a s ním zase vysvědčení. Psal jsem to nejmíň stokrát, ale ten čas strašně rychle letí. Jak jistě všichni víte, dnes se rozdávaly pololetní vysvědčení. Mé bylo obvzláště dobré, mám pouze 3 dvojky. Ne, ne, nejsem šprt .
Jak vám tak píšu, usínám. O víkendu jsem se nevyspal, protože v sobotu chodím ráno na devět hodin na tenis (musím vstávat v osm) a v neděli už o půl osmé, protože jsme jeli na lyže. A přes týden vstávám o půl sedmé. Jak se pak má člověk ve škole maximálně soustředit? A zítra hned píšeme dva testy, jeden z matiky a druhý z chemie . Naštěstí jdu na očkování .
A co u vás? Nějaký komentář by jste napsat mohli .

1.týden za námi

9. ledna 2011 v 13:01 | Čivava

Rok 2011 teprve před pár dny začal a mě už přestal bavit. Venku nějak záhadně zmizel všechen sníh (aha venku je teď 9°C) a i když už mě zima přestala bavit, protože ten systém nasněžit, zmrznout, roztát a zase znovu mě vůbec nebaví. Ve škole jsme v pátek psali úplně ze všeho příští týden píšeme všechny čtvrtletky, které se vůbec dají psát a učitelé jako každoročně dohání všechno co za toho půl roku nestihli . Jedinou útěchou jsou jarní prázdniny, které budou ve Zlínském kraji za 5 týdnů .
Jo a psal jsem vám o mém novém mobilu, který jsem dostal na Vánoce? Samsung S5230, je prostě hrozný . Sice za tu cenu má hodně funkcí, ale já bych potřeboval Wi-Fi, které tento mobil nenabízí. Navíc mě štvou jeho opožděné reakce, když se ho snažím odemknout. Asi jsem příliš náročný... ale jestli všechno dobře dopadne budu mít zřejmě tento mobil → sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/xperiaarc?cc=CZ&lc=cs#view=overview. Sony Ericson Xperia arc je prostě úžasný, ale bojím se jeho ceny. Má být k dostání za 3 měsíce. Bohužel mobil za deset tisíc mi nikdo nekoupí .

Čas je relativní pojem

28. prosince 2010 v 17:40 | Čivava

Znáte to. Například 1 hodina ve škole, která má 45 minut vám připadá jako několik hodin. A desetiminutová přestávka uteče jako voda. Ale poslední dobou utíká všechno jako voda. Teda měl bych se opravit. 14 let co žiju uteklo jako voda...
Ale teď o něčem jiném. Cos dostal pod stromeček? Kdybych měl všechno sepsat nestačily by mi místa ani pro dva články . Dostal jsem například nový mobil. Ani jsem ho nepotřeboval, ale u nás funguje takový systém. Mamka totiž nemá úctu k elektronice a tak i mobil většinou nějak pokazí . Proto dostává mobily po mě . Vůbec jsem o tom nevěděl - velké překvapení. Vždy jsem byl věrný Sony Ericson, ale dostal jsem prostě dotykový Samsung Star (to šílené číslo si nepamatuju). A dotykové mobily jsem nikdy neměl moc rád. Ale už tomu přicházím na chuť. Bohužel hraní her na dotykovém mobilu není nic moc . Ale jak říká moje babička: mobil je na to aby se z něho telefonovalo.
Dnes se pořád nadává na to jaká je velká krize, že lidi nemají ani co jíst, ale určitě ani u vás doma jste to nezaznamenaly. Dokonce bych řekl, že jsem toho dostal víc než minulý rok. Jaké byly Vánoce u vás doma? Budu rád za vaše komentáře .

Kdyby existoval čert, už by mě dávno sebral

6. prosince 2010 v 18:47 | Čivava

Kdo by nevěděl, včera chodil Mikuláš. Konkrétně včera u nás byli hned dva. Jeden hodně vysoký s bandou andělů a čertů. Sestra se hrozně bála, ale i když neřekla žádnou básničku dostala od Mikuláše malou sladkost . Druhou skupinu jsme si nepozvali, ta přišla jen tak (kámoši ze třídy). Byli čtyři, Mikuláš nějaký moc mrňavý , čert byl natolik strašidelný, že jsem se ho napoprvé lekl, no a pak 2 sexy andělé , kteří obdarovávali. Já jsem byl ale zlobivý a tak jsem dostal bramboru a málem mě čert odnesl do pekla, nebýt toho, že jsem dost velký . Ale kromě brambory jsem dostal 500,- Kč od babiček a dvě plné tašky sladkostí, že se celý rok neunesu .
No a ještě jsem si zapomněl postěžovat na rozmary počasí. Včera bylo ráno -10°C, že jsem se klepal ještě celý den a dneska +3°C. Jak by řekl moravák: ,,Toš kurňa!". Že sníh asi nebude to bych přešil, ale že je všude hnusná břečka to je fakt otřesné .ˇA co u vás?

Nasazuji zimní bundu

24. listopadu 2010 v 19:16 | Čivava

Na začátku hodiny: ,,Počítejte stranu dvacetosm, dvacetdevět, třicetjedna, třicetdva a třicettři." říká učitelka, ,,a za domácí úlohu stranu třicet.". A všichni na to: ,,Có?!". Asi za deset minut: ,,Jé sněží!" ozve se někdo ze zadní lavice. ,,No jo všichni opět vidíte sníh poprvé tak se pokochejte. Můžeme se dívat jak padá sníh třeba celou hodinu.". A všichni se až do konce hodiny dívali z okna (nebo spíš si všichni povídali až do konce hodiny). No a na konci hodiny říká učitelka: ,,Konec hodiny. Sníh jste viděli takže prozměnu doma můžete pozorovat písmenka. Nezapomeňte udělat to co jste dneska v hodině kvůli sněhu neudělali a také nezapomeňte na úlohu!". Taková je naše učitelka z matiky .
A co jsem vám tí chtěl naznačit? Konečně sněží i u nás na Moravě. Samozřejmě sníh roztaje, protože zem není vůbec zmrzlá, ale zima už se hlásí o slovo. No a i Vánoce by letos mohli být místo na blátě ve sněhu. Letošní zima vypadá slibně . Já totiž strašně rád lyžuju. Sice mám nejradši rakouské Alpy, kde se několik desítek kilometrů sjezdovek nedá srovnávat s našimi českými horami, ale občas jezdíme i tady v ČR. No a pak, že se Země otepluje, navíc díky globálnímu oteplování . Jak je to u vás se sněhem?

Nedovedu si představit...

2. listopadu 2010 v 16:51 | Čivava

...až mi bude 54. V té době bude rok 2050. V době kdy bylo mému otci dejme tomu 15 let by se asi smáli kdyby jim někdo ukázal plochou věc ve tvaru obdélníku s tlačítky, písmeny, čísly a symboly - klávesnici. Takže si nedovedu představit jaké vymoženosti budou za 40 let . To byla jen taková myšlenka...
krásný úvod, co?
Zítra jdeme do divadla ze školou. Co to je divadlo? Obří barabizna, kde lidé většinou spí. Pracují zde také nějací lidé, kteří cosi celou dobu, kdy "normální" člověk spí říkají. Ještě je důležité zdůraznit, že za 2 hod. 45 min. zaplatíte asi 150,- Kč. To bude otrava, ale na druhou stranu "něco za něco". Dvěatřištvrtě hodiny za to, že nebude odpoledňák ani vyučování. Bohužel budeme mít první hodinu matiku , kde zas na nás učitelka jedna hrbatá (navíc měří asi 145 cm) bude řvát: ,,Čára, dnešní datum, okraje!". Tak se rozumí sešitu A4 s okraji 1 cm, napsání datumu, a narýsování čáry pod datum. Pak se bude 10 minut rozčilovat s těmi co zase nebudou mít úkol, 10 minut bude nadávat jací sme bordeláři, 20 minut bude vysvětlovat nějakou kravinu a 5 minut bude psát poznámky na konci hodiny .

Najednou jsem se probudil a bylo mi 14 let

22. října 2010 v 17:11 | Čivava

Nejen blog má v říjnu narozeniny. Dneska před 14 lety jsem se někdy v tuto dobu narodil. Schválně, poznali by jste podle toho jak píšu články na tomto blogu kolik mi je let?
K narozkám jsem dostal od rodičů 2000,- (já bych řekl, že je to docela dost, ale každý to vidí asi jinak), pak 500,- od prababičky, 1000,- od babičky, 800,- od druhé bániny a od různých příbuzných jsem dostal drobnosti. Protože nikdo nevěděl co mi má koupit a já všechno mám rozhodlo se, že dostanu peníze ať si za to koupím co chcu . Takže celkem 4300,- na útratu. První jsem nevěděl co si za to mám koupit, ale nakonec jsem si pořídil adidas mikinu, džíny a další věci, které vám už nepovím . Už se mi nechce nějak okecávat mé narozeniny. Co se mi nového přihodilo? Vlastně celkem nic. Poslední dobou jsem nějak často zalezlý doma a topím se v učení a úkolech. Určitě nejsem jeden z těch co celý den sedí doma u učení a dokonce by mu to dělalo dobře. Bohužel se nedá nic dělat, navíc pokud chcu jít po devídce na gympl budu se muset snažit . No a s úkolama je to letos taky nějaké složité. Učitelé se rozhodli, že se na naší škole moc zapomínají věci a tak za druhé zapomenutí už učitel píše poznámku. Bohužel můžeme zapomenout poze jednou za celý školní rok . Samozřejmě ti největší matláci mají už i tři poznámky, což se rovná napomenutí. Zatím.
Ještě taková perlička ze školních lavic . Psali jsme písemku z matiky, ve které byla jedna otázka napiš Pythagorovu větu. A kámoš, který se moc neučil a vedle kterého sedím napsal do písemky: ,,Vím ale nepovím". Když jsme oznámkované písemky dostávali tak kámoš žádnou nedostal a tak se ptal učitelky proč nedostal písemku. A učitelka: ,,Vím ale nepovím".

Hlásím se živ a zdráv (zatím)

21. září 2010 v 21:12 | Čivava

Zahanbeně koukám na poslední zápis v zápisníku s datem 30.června . Už je to skoro měsíc, co začala škola. Myslím, že si všichni užili prázdniny, i když byly záplavy a konec prázdnin byl ve znamení škaredého a studeného počasí . Já jsem měl to štěstí, že jsem tomuto počasí utekl, protože jsem odjel těsně před dešti na dovolenou. Každý den bylo stejné počasí: obloha bez jediného mraku a vysoké teploty . Moře bylp první den po příjezdu sice hodně studené, ale postupně se záhadně oteplovalo a nakonec bylo tak akorát. Poslední koupání v moři, ale bylo opět studené . Kdo by nevěděl, kde jsem byl ať si představí mapu Chorvatska. Pak zamiřte svůj zrak na velký bod Split. Pod tímto bodem (městem) je několik větších ostrovů, konkrétně: Brac, Hvar a Korčula. V pravo od Korčuly je poloostrov a na jeho kraji nápis Orebić. Na poloostrově je dlouhá žlutá čára (cesta) a na jejím konci nápis Ston. Protože takovouto představivost asi nemá příliš moc lidí (ani já) otevřete si tento odkaz: maps.google.com . Až najdete Ston, přibližte si ho a nakonec jdeďte opět dolů, nejlépe po žlutě vyznačené cestě. Tam je takový výběžek do pevniny, kde jsem strávil dovolenou. Je tam u toho znak trajektu a napsáno Prapratno. Přesně tam jsem byl, v kempu.... Když si otevřete rubriku Fotím najdete tam spoustu fotek z tohoto místa.
Crrr!.... ,,Hodina je ukončena a nezapomeňte si zopakovat dnešní opakování. Příští hodinu si napíšeme malý testík." . No opravdu (my věříte? ). Škola je v plném proudu, nekonečné vstávání do školy je tady a já vám můžu pouze popřát aby jste to vydrželi zase do dalších prázdnin. Jenže pokud nejste úplně blbí a nebudou z vás popeláři škola vás spolu s ranním vstáváním bude doprovázet ještě docela dlouhou dobu .

Vysvědčení

30. června 2010 v 9:23 | Čivava

Tak a vysvědčení je tady, škola za mnou a prázdniny mám (máme) celé před sebou
. Co víc si přát. Je krásný letní den a a celý svět se smál,... neznáte tuto píšničku? Tak nic ... Jak vlastně dopadlo mé vysvědčení? Prospěl jsem (chvilka napětí)... bez vyznamenání . Teď se tomu směju, ale ta kráv...tedy hodná a milá učitelka z přírodopisu mi dala za dva (průměr 1.43) a tím pádem mi vyznamenání uniklo o jednu jedinou jedničku . Nedá se nic dělat, naštěstí vysvědčení se píše na střední školu až od osmičky (jsem v sedmé, resp.končím sedmou třídu). Myslím, že se příští školní rok budu učit víc, ale já jsem takový "pohoda, to se naučím před hodinou" . Jaké jste měli vy vysvědčení a co chystáte o prázdninách? Očekávám komentáře . Ještě malý příběh či co to je na konec . Určitě jste to už někde na internetu četli.
V sobotu ráno jsem přišla do pokoje své dcery a najdu jej prázdný, jen naposteli leží dopis. Se špatnou předtuchou ho otevřu a začnu číst následující text: Milá maminko, je mi velmi líto, že jsem musela odejít z domova se svým novým přítelem. Našla jsem v něm pravou lásku. Měla bys ho vidět, jak je sladký se svým četným tetováním, piersingem a především jeho krásnou motorkou! Ale to ještě není všechno mami, jsem konečně těhotná, a Abdul říká, že budeme mít krásný život v přívěsu uprostřed lesa. Chce mít se mnou hodně dětí a to je taky můj sen. Když jsem zjistila, jak mi marihauna dělá dobře, rozhodli jsme se tuto trávu pěstovat i pro naše přátele, když jim dojde heroin nebo koks, aby tak moc netrpěli. Mezitím doufám, že věda najde lék na AIDS, aby se Abdulovi trochu ulevilo, on si to opravdu zaslouží. Nemusíš mít strach, je mi už 13 let a umím se o sebe dobře postarat i sama. Doufám, že Tě budu moci brzy navštívit, abys poznala své vnouče. Tvá milující dcera. P.S. Nic z toho není pravda, jsem u sousedů. Chtěla jsem Ti jen říct, že jsou horší věci na světě než vysvědčení, které je v nočním stolku. Mám Tě ráda.
Přeji všem příjemné prázdniny, vydařené dovolené a prostě super letní prázdniny 2010! Dnes čekejte zveřejnění prázdninového programu!

Za několik dní končí škola

25. června 2010 v 14:51 | Čivava

Strašně, ale strašně mě štve, že někteří mají od zítřka prázdniny . Některé školy to vyřešili tak, že mají příští týden ředitelská volna. Zato naše škola to vyřešila ještě líp. Ředitelské volno jsme měli 21. a 22. června takže nyní už žádné mít nemůžeme, tudíž končíme klasicky až 30.června. Minulý rok, když končila škola v úterý jsme mohli zkončit až v pátek, ale končili jsme v to úterý. Naše škola umí fakt skvěle organizovat . Jediným štěstím je, že se ode dneška už neučíme a odevzdávali jsme dneska učebnice takže se ani učit nemůžeme . Můžeme si do kšoly nosit různé hry, takže dnešek ve škole byl ve znamení odevzdávání učebnic a pokeru (čti: pokr ). Stejně ty konce školy jsou vždycky tak dobré ...
A jaké je u vás počasí? U nás je dnes zataženo a kolem 20°C. ČHMÚ (český hidrometeorologický ústav) naštěstí slibuje v příštím měsíci nadprůměrné teploty
Já jako zvědavec prosím všechny klikaře, kteří dostali již dnes vysvědčení aby mi napsali jak dopadlo .

Azurová obloha místo deštivého nebe

5. června 2010 v 11:10 | Čivava

To je změna po zamračeném týdnu co? U nás na neby není ani jeden mráček. Snad už je to znamení, že pomalu přichází léto . Asi už 17.června se nám uzavírají ve škole známky. Včera jsme psali závěrečnou písemku z češtiny, v pátek budeme psát čtvrtou čtvrtletní práci z matiky. Přece jenom do konce školního roku zbývá asi pouze 25 dnů. Jak se už těším na prázdniny, koupaliště, dovolené.....já to snad nevydržím .
Ale abych trochu připomněl záplavy, protože jsem ze Zlína...Dřevnice, která protéká našim městem, se myslím vylila pouze u nemocnice, ale jen trochu. I tak bylo vody dost a třeba mému dědovi zaplavila sklep .
Zítra půjdu s mojí malou hodnou (čti zlobyvou) sestrou do multikina na Jak vycvičit draka (dokonce ve 3D) . Původně jsme měli jít na Shrek: Konec a zvonec v rámci Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež za pouhých 20 Kč. Jenže jsme to asi pozdě vymysleli a tak byl celý sál zarezervovaný . Určitě ale Shreka nedávají naposled a tak, jakmile bude v programu určitě na něj půjdeme . Loučím se a nezapomeňte si užít krásného počasí .

Prší, prší...

15. května 2010 v 20:22 | Čivava

...jen se leje, kam koníčky pojedeme?
Už kolik dnů prší a nevysvitlo slunce? Ach jo, nedostatek slunečního světla mě zničí. Venku se ochladilo z 20°C na 12°C (už je tomu delší dobu) a vůbec bych se nedivil kdyby přišli ty povodně, kterýma pořád straší .
Dnes se naše praštěná rodinka opět vypravila do Brna a vykoupila všechny obchody v Olympii plus celou Ikeu. Nechápu proč jezdíme až do Brna když ve Zlíně jsou taky všechny obchody co v tam . Tak jsem si koupil tři tryka, nějaké sportovní věci, kraťasy, supr bezva prima cóól boty a potom plno nesmyslů v Ikei. Ani nevím jak bych měl skloňovat podstatné jméno Ikea - no nebudu se tím zabývat . V Ikei jsme také poobědvali za nesmírně levné ceny . Alespoň to tak vypadalo, ale nakonec jsme platili jako v restauraci. Připadalo mi to tam jako když dřív bývali závodní jídelny nebo tak něco .
A poslední, pro mě radostná zpráva. Někdy v dubnu jsem psal, že budu mít nový foťák (klik). Nakonec mi ho, ale tatík neobjednal, protože - vlastně proč? Sám nevím. Nyní je předobjednaný, protože ho neměli na skladu. Snad do dvou týdnů by měl dojít. Stejně - jak je internet skvělá věc ...
Užíjte si víkendu a moc nezmokněte

Průtrž mračen

5. května 2010 v 20:52 | Čivava

Poslední zápis 8.dubna - hrůza, nějak jsem vás zanedbávalm, ale nechtělo se mi moc psát. A špatná nálada = špatný článek . Samozdřejmě moje články nejsou nijak extra úžasné, ale přece...
.
Myslím, že nadpis mluví za vše. Celý tento týden je zataženo a většinou k večeru prší. Pokaždé, když jsem večer šel s mím pejsanem ven pouze poprchalo a přesto jsem měl deštník. Dnes když byla venku pořádná průtrž mračen a dokonce hřmělo jsem s sebou deštník neměl .
Dnes jsem si prohlížel kalendář a zjistil jsem, že za 2 měsíce je konec školy. Ten čas tak rychle utíká. Ještě před nedávnem jsme psali čtvrtletky a za chvíli budeme psát závěrečné písemky. Také se řešilo, kam pojedeme na konci školního roku na výlet. Výběr nebyl nic moc - buď Dino Park Vyškov nebo Safari v Hradci Králové. Jenže Hradec Králové je od Zlína daleko a do Vyškova nikdo nechtěl jet. Proto se nakonec vymyslelo, že se pojede do nějakých Boskovic, kde je westernové městečko nebo co . Tam taky nikdo nechce jet, ale už je do zařízené takže se nedá nic dělat.

Panasonic...ideas for life

8. dubna 2010 v 18:15 | Čivava

Panasonic je podle mě nejlepší výrobce foťáků. Možná jsou i lepší, ale já zůstanu věrný panasonicům . Ironií je, že jsem nikdy neměl foťák Panasonic nýbrž Kodak a předtím Olympus . Kromě foťáků mají i jiné kvalitní produkty, ale o těch nechci psát. Chci vám jen prostě zdělit: ,,Budu mít nový foťák! Hip, hip, hurá!" . Po nějaké domluvě s mím tatíkem jsem ho přemluvil, na netu jsem našel skvělou sadu, která obsahuje foťák, další baterii (nemyslím tuškovou baterii, ale takovou tu malou dobíjecí krabičku ), paměťovou kartu s 8 GB a pouzdro na foťák. Všechno dohromady to stojí 7245 Kč. Ušetříme asi 800 Kč což je skvělé . Digitílní fotoaparát Lumix, model DMC-ZX1 můžete zkouknout zde.

Jaro vrací úder

21. března 2010 v 17:19 | Čivava

Jaro se konečně vrátilo a už napořád! Pro mě je to skvělá zpráva a vyjít ven na 16°C je opravdu velká změna k lepšímu . Jaro se k nám navrátilo opravdu rychle stejně tak jako zpátky zima.
Naštěstí hezky se udělalo až přes víkend kdy jsem se konečně uzdravil a tak si můžu užívat jara naplno .
Bohužel ve škole budou zase čtvrtletní písemky a pravděpodobně mě budou ze všeho zkoušet, protože jsem ten týden strávil ležením v posteli . Do školy se těším v přiměřené míře - tj.na asi jenom kamarády .
Opravdu nevím co bych měl ještě splácat a tak se s vámi s rychlím článkem loučím. Ještě bych chtěl snad připomenout, že za ani ne dva týdny budou velikonoční prázdniny, Velikonoce a já pojedu do rakouských Alp .

Bžezen - za kamna vlezem

11. března 2010 v 19:18 | Čivava

Tohle pořekadlo se pro toto období náramně hodí. Dneska ráno u nás zase sněžilo, ale přes den sníh skoro rozál. Bohužel sněží i teď večer a tak se sníh nejspíš prozatím udrží . Smutného smajlíka jsem sem dal proto, protože už bych chtěl jaro. Tak doufejme, že se k nám jaro vrátí stejně rychle jako sníh.
Venku jsem schválně utrhl ze stromu pupen a ve vnitř byl úplně černý. Žádná zeleň, žádný život. Tak by mě zajímalo jestli z takového stromu ještě nějaký list vyroste.
Tento rok mi připadá opravdu zvláštní. Nějak moc dlouhá zima, spousty silných zemětřeseních a dalších změn.
Naposled jsem vám psal 21.února a tak jsem se donutil něco napsat. Vůbec nevím co jsem celou tu dobu dělal. Asi si užíval jara, které pomalu oteplovalo náš krásný Zlín . Předminulý víkend jsem si nakoupit v OBI plno květin nejen do bytu, ale i venkovní. Bohužel jsem nečekal, že se tak rázně oteplí a tak mi všechny umrzly . Vůbec nevím co bych vám měl ještě napsat a tak se s vámi loučím. Napište do komentářů nějaké vaše zážitky či jiné a já vám s radostí odpovím . A držme palce jaru aby už konečně zahnalo zimu na nějaký čas pryč .

Zpátky doma

21. února 2010 v 18:22 | Čivava

V pátek kolem sedmnácté hodiny jsme se vrátili z lyžáku. Bylo to samozdřejmě super. Všude bylo plno sněhu a i když bylo skoro pořád pod mrakem a mlhou lyžovalo se dobře . O běžkování to sice říct nemůžu, nikdy už na nich s největší pravděpodobností nebudu stát, ale šlo to .
Minulou sobotu dopoledne nás autobus dovezl do Podťatého. Z tama jsme šli pěšky cca 5 km. Asi ve 13 hod. jsme dorazili do penzionu ,,Javorník". Zrovna byla zima, mlha, vítr a padal sníh. Museli jsme asi 10 minut čekat venku. Nakonec začali postupně přiřazovat pokoje skupinkám, které postupně chodili do těch pokojů. Proto chudáci někteří čekali venku i o deset minut déle. Naše skupina byla po čtyřech a naštěstí jsme byly asi třetí a tak jsme čekali jen chvíli. V klidu jsme si vybalili věci a vybalovali svačiny z domů.

Jarní prázdniny

1. února 2010 v 13:52 | Čivava

Já nemožný člověk jsem vám zase dlouho nic nenapsal. Snad vás alespoň uspokojí komix Pracháči, který má za sebou už 5.dílů .
Moje vysvědčení, které se rozdávalo ve čtvrtek dopadlo celkem dobře. Sice jak už jsem tušil jsem neměl vyznamenání, ale uteklo mi jen o dvě jedničky. Naštěstí to rodičům nevadilo, protože vysvědčení se počítá až od osmé třídy do prvního pololetí deváté třídy . A na rozdíl od některých, kteří měli i čtverky (hlavně z češtiny) jsem dopadl dobře. V pátek byly pololetní prázdniny, které (teď se dostávám k tomu proč jsem tu dlouho nic nenapsal -díli komixu už mám předpřipravené asi o dva-) jsem strávil v posteli s teplotou a nikdo nevěděl co mi je . Nakonec se zjistilo že mám nějakou sabou střevní chřipku, protože jsem večer zvracel .

148 dní utrpení

26. ledna 2010 v 16:00 | Čivava

Nadpis zní jako název nějakého hororu nebo krváku, ale nemějte obavy. O ničem takovém psát nebudu . Od 148 dnů odečteme výkendy, svátky, prázdniny a popřípadě ředitelská volna a dostaneme konečný výsledek kolik dní už jsme strávili ve škole. Samozdřejmě zase až tak školu neodsuzuju i když některé učitele bych vyměnil a testy, kterých je někdy jak na*raných bych zničil . Ve čtvrtek je vysvědčení. Žádná sláva to nebude, vyznamenání také ne, ale nebude žádná trojka či horší známka . Vyznamenání mi skazila učitelka z ČSP (= člověk a svět práce - bože jak trapný název ), protože jsem to měl 1.5. Ale ona se rozhodla, že mi prostě dá za 2 . Dokonce u nás bude působyt školní psycholog, který bude řešit extrémní případy (= extrémní debili) .

Opět sněží

18. ledna 2010 v 17:10 | Čivava

Ať už je to jak chce příroda si dělá co chce. Samozdřejmě mi nevadí - narozdíl od některých, že začalo opět od včerejšího večera hustě sněžit, ale prokázalo to akorát to, že už si nemůžeme být jistí, že v létě nebude třeba sněžit. Možná to nebyl nejlepší příklad, ale příroda si dělá opravdu co chce a to musíte všichni uznat. Ale to bylo jen na okraj. Jsem rád, že sněží, protože jak jistě víte sníh mám moc rád . Za několik týdnů pojedeme na lyžák - taky se moc těším . Teď mě napadá proč jsem vlastně začal psát tento článek. Vždyť já nevím o čem psát. Dnešek se mi nechce rozebírat - to je až moc osobní . Ve škole se dneska výmečně nic nepsalo, nezkoušelo a ani nedělo . Možná se divíte, protože na naší škole se uzavírají známky již tento pátek, ale čtvrtletní písemky už máme dávno za sebou, řadu dalších písemek též a už ve čtyřech předmětech uzavřeli známky (chudáci čtverkaři ) s tím, že je to náš problém pokud nám vychází špatná známka. ,,Máte se pravidelně připravovat celé pololetí! Pak by jste na konci klasifikačního období nemuseli doháněť známky jako mnozí vaši spolužáci pětkaři, čtverkaři a trojkaři! Já si vklidu uzavřu klasifikaci a je mi jedno jestli propadnete. Jaká hamba mít tak otřesné známky s tak lehkého předmětu." - rozzuřená učitelka občanské výchovy pozorující sešit s klasifikací. Na vysvědčení budu mít asi vyznamenání, ale nevím. Trojky nebudu mít žádné. Jak jste na tom vy se známkami a vysvědčením? Pište, pište...

Sněhová kalamita na Zlínsku

8. ledna 2010 v 17:45 | Čivava

Jsou toho plné zprávy jak všude sněží - hlavně na Jižní Moravě a Slezku, ale jenom já vám můžu říct jak je to doopravdy jakožto občan Zlína (narodil jsem se jako Zlíňák, budu Zlíňák a umřu jako Zlíňák ). Už skoro druhý den nepřetržitě sněží (ovšem nevím jak je to ve městě, protože bydlím nad městem. Ve městě už jsem nebyl alespoň týden) a sněhu je nyní asi půl metru. Přes den je kolem dvou stupňu a v noci asi kolem -3 stupňů . Silničáři spí a tak se všichni brodí sněhem a na silnici je hnusný rozježděný a kluzký sníh. Jen před naším šesti-patrovým panelákem je hezky uklizený sníh a pravidelně před ním vyklizují sníh . To o ostatních cestách říct nemůžu a když jsem šel ze školy tak jsem na jedné debilní cestě uklouzl a nabil si zadek . Chudák školník odklízel celý den všechny vchody do školy (a jsou 3, z toho 2 velké). Jakmile odklidil sníh zjistil, že tam kde začal je opět velká vrstva sněhu . Dnes jsem byl zase venku a zase mokrý. Navíc jsme se shazovali do sněhu takže všichni byli mokří a zmrzlí, ne jenom já. Dnes se s vámi rychlím článkem loučím a přeji ať neskončíte někde ve škarpě pokud jezdíte autem nebo trolejbusem. A neuklouzněte a něco si neudělejte .
 
 

Reklama